لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۲۶

واکنش به سوگند به قرآن در کنگره آمریکا


کیت الیسون که نخستین نماینده مسلمان کنگره است، قصد دارد در مراسم غیر رسمی آغاز به کار کنگره، به قرآن سوگند یادکند.

کیت الیسون، مسلمان و نماینده دموکرات کنگره آمریکا، اعلام کرد در مراسم غیررسمی آغاز به کار خود، به قرآن سوگند یاد می کند.


اعلام این خبر با واکنش یکی از نمایندگان جمهوری خواه همراه بود. ویرجیل گود، نماینده جمهوری خواه ایالت آریزونا در واکنشی شدید گفت هر گونه سوگند به قرآن درمراسم غیر رسمی در کنگره ممنوع است.


وی پس از اعلام این خبر از سوی آقای الیسون، به تمامی نمایندگان کنگره نامه نوشته و درباره اسلام گرایی به آنها هشدار داده است.


آقای گود همچنین خواستار سخت تر شدن قوانین مهاجرت و ورود مسلمانان به آمریکا شده است.


آقای الیسون که نخستین مسلمان آمریکایی است که به کنگره آمریکا راه یافته، دموکرات و از ایالت مینه سوتا است.


کيت الیسون در گفت و گو با سی ان ان گفته از نگارش نامه آقای گود ناراحت نیست اما به وی یادآور شده تنوع گرایی از نکات مثبت و برجسته واز نکات قدرت جامعه آمریکا است

کيت اليسون در پاسخ به واکنش ويرجيل گود، وی را دعوت به خویشتنداری کرده و از او خواسته تا بیشتر درباره دین اسلام و کتاب قرآن تحقیق کند.


آقای الیسون در گفت و گو با سی ان ان گفته از نگارش نامه آقای گود ناراحت نیست، اما به وی یادآور شده تنوع گرایی از نکات مثبت و برجسته واز نکات قدرت جامعه آمریکا است.


ویرجیل گود در نامه خود اشاره کرده که اگر با این پدیده برخورد نشود، به تعداد مسلمانانی که به کنگره آمده و خواهان قسم به قرآن هستند، افزوده خواهد شد.


انجمن مسلمانان آمریکا در بیانیه ای خواستار عذرخواهی ویرجیل گود درباره اظهارات اسلام هراسانه وی شده است.


کیت الیسون نیز گفت: «ما همه معتقد به اصول آمریکایی و قانون اساسی آمریکا هستیم و این اصول آزادی های فردی را محترم شمرده است.»


ایالات متحده آمریکا حدود پنج میلیون نفر مسلمان دارد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG