لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۹:۳۰

پایان اعتصاب بازیکنان استقلال خوزستان


بازیکنان تیم فوتبال استقلال خوزستان صبح روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت، پس از دریافت چک یک ماهه به اعتصاب خود پایان دادند و راهی مسقط، پایتخت عمان، شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازیکنان تیم فوتبال استقلال خوزستان روز شنبه ۳۰ اردیبهشت، در اعتراض به مشکلات مالی این باشگاه از حضور در فرودگاه سرباز زده بودند.

آنها پس از دریافت یک چک یک ماهه مدت دار از سوی گروه ملی، اسپانسر این باشگاه، به اعتصاب خود پایان دادند و صبح روز یکشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به عمان پرواز کردند.

قرار است باشگاه استقلال اهواز روز سه شنبه دوم خرداد در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با تیم «الهلال» عربستان سعودی مسابقه دهد.

علی پورکیانی، قائم مقام باشگاه استقلال اهواز، در گفت‌و‌گو با تسنیم ضمن تایید سفر این تیم به عمان اعلام کرد در مقطع فعلی قصد انجام مصاحبه ندارد.

آقای کیانی روز شنبه به خبرگزاری مهر گفته بود که قرار است مطالبات این بازیکنان طی یک یا دو ماه آینده پرداخت شود٬ اما آنها می‌گویند «تا زمانی که بخشی از قراردادشان را نگیرند٬ حاضر نیستند در تمرینات شرکت کنند.»

پیشتر خبرگزاری‌های ایران نوشته بودند که بازیکنان استقلال اهواز خواستار دریافت بخشی از «مطالبات» خود هستند.

این نخستین اعتصاب بازیکنان استقلال اهواز نبود. بر اساس گزارش ها،‌ آنها در فروردین ماه نیز در تمرین ها شرکت نکرده بودند.

بهمن روشنایی٬ سرپرست تیم فوتبال «استقلال» خوزستان، در این زمینه به خبرگزاری فارس گفته بود: «اصلاً به بازیکنان حق نمی‌دهم، چون اینجا بحث ملی است و ممکن است فوتبال ایران زیر سوال برود حتی امکان دارد سهمیه فوتبال ایران کم شود و معلوم نیست چه کسانی پشت پرده بازیکنان را تحریک می‌کنند.»

آقای روشنایی همچنین در گفت‌وگو با خبرگزاری «تسنیم» این اقدام بازیکنان تیم فوتبال «استقلال اهواز» را اقدامی «پسندیده» ندانسته و گفته بود: «من یک گلایه از بازیکنان دارم که در یک بحث ملی، اعتصاب کرده‌اند.»

این در حالی بود که مهدی مومنی، هافبک تیم استقلال خوزستان، به خبرگزاری ایرنا گفته است: «با وجود این که لیگ امسال به پایان رسیده٬ اما متاسفانه بازیکنان تیم هنوز مبالغ خود را دریافت نکرده‌اند.»

وی با اشاره به این که بازیکنان تیم از وجود مشکلات مالی در «رنج» هستند٬ افزود: « آخر تا چه زمانی باید بدون پول بازی کنیم؟ چرا کسی به کمک ما نمی‌آید؟»

مهدی زبیدی یکی از مهاجمان این تیم هم گفت: «تمام بازیکنان تیم به لحاظ مالی با مشکل مواجه هستند و دیگر نام شب نداریم که بخوریم مگر می‌شود این‌ گونه فوتبال بازی کرد؟»

به نوشته خبرگزاری دولتی ایرنا، بر اساس قانون کنفدراسیون آسیا در صورت عدم حضور بازیکنان تیم استقلال خوزستان در بازی مقابل الهلال، بازیکنان این تیم برای فصل آینده محروم می شدند و نمی توانستند در بازار نقل و انتقالات حضور پیدا کنند.

علاوه بر آن، جرائم سنگینی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای باشگاه تعیین می‌شد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG