لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۴۳

طرح افزایش تمهیدات امنیتی برای مجلس


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: امکان طرح مطالبات مردم فراهم می شود و معضل احتمالی امنیتی به‌وجود نخواهد آمد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قوه مقننه از تهیه طرح «افزایش تهمیدات امنیتی» برای این نهاد خبر داد و گفت که در این طرح «جایگاه ویژه ای» نیز برای تجمع مردم در نظر گرفته خواهد شد.

علاءالدین بروجردی روز دوشنبه ۱۲ تیر، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفت که پس از حمله روز ۱۷ خرداد، سپاه پاسداران طرحی را تدوین کرده است که بر اساس آن، «تمهیدات حفاظتی» مجلس افزایش خواهد یافت.

|برای دریافت تازه‌ترین خبرها به تلگــــرام رادیو فردا بپیوندید|

ساختمان مجلس و آرامگاه آیت الله خمینی روز ۱۷ خرداد هدف حملاتی قرار گرفتند که گروه حکومت اسلامی (داعش) مسئولیت آنها را بر عهده گرفت. در این حمله ۱۷ تن کشته و بیش از ۵۰ تن نیز زخمی شدند.

پس از این حوادث فرمانده حفاظت مجلس تغییر کرد و انتقادهایی از عملکرد حفاظت مجلس و نیروهای امنیتی مطرح شد.

از جمله مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس، از «کوتاهی» حفاظت مجلس انتقاده کرده و گفته بود: «قابل قبول نیست که سه نفر و حتی ۳۰ نفر بتوانند به راحتی وارد این سیستم شوند، حتی نباید به راحتی با خود اسلحه وارد پارلمان می‌کردند و انتظار داشتیم سیستم مقابل آنها بایستد».

به نوشته ایلنا، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره جلوگیری از تجمع در مقابل قوه مقننه در صورت اجرای این طرح نیز گفت:« قطعاً برای این مساله نیز تدابیری اندیشیده خواهد شد که جایگاهی ویژه برای تجمع مقابل مجلس داشته باشیم».

آقای بروجردی اضافه کرد:«قصد داریم فضا را به گونه‌ای مدیریت کنیم که هم امکان انتقال و طرح مطالبات مردم به نمایندگان فراهم شود و هم معضل احتمالی امنیتی به‌وجود نیاید».

تعدادی از سهام گذاران موسسه‌های مالی کاسپین و آرمان که قصد داشتند صبح روز یکشنبه ۱۱ تیر، تجمعی اعتراضی در مقابل مجلس برگزار کنند، با ممانعت نیروهای انتظامی و امنیتی مواجه شدند.

پیش از این، نمایندگان مجلس در هفته های گذشته از تشکیل چند جلسه بین حفاظت سپاه و اعضای هیئت رئیسه برای تهیه طرحی با هدف حفاظت بهتر از مجلس خبر داده بودند.

در همین حال، ولی‌الله نانواکناری،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت که این کمیسیون در جلساتی با حضور مسئولان سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات، جمع بندی نظرات آنها در این باره را به علی لاریجانی، رئیس مجلس، ارائه کرد.

به گفته آقای نانواکناری، رئیس مجلس نیز این گزارش را «به مسئولان در رده های مختلفی» ابلاغ کرد و « قرار است براساس این گزارش مسئولان امنیتی طرح های خود را برای ارتقای امنیت مجلس ارائه دهند تا اقدامات لازم انجام شود».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG