لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۲۸

بررسی روزنامه های صبح پنج شنبه ايران


روزنامه شرق خبر می دهد که مجلس شورای اسلامی مجوز فعاليت تجاری مسوولان کشور را صادر کرده است.

روزنامه اعتماد ملی، خبر داده که در نطق های برنامه ريزی شده ای در مجلس، نمايندگان اصولگرا، نسبت به احتمال بازگشت اصلاح طلبان به مجلس آرايش تهاجمی به خود گرفتند.


به نوشته اين روزنامه، تصميم برای انجام نطق ها، سه شنبه شب گذشته در جلسه ای با حضور تعدادی از اعضای فراکسيون اکثريت مجلس به همراه برخی از اعضای هيات رئيسه گرفته شده بود.


اين روزنامه نوشت: «به اين ترتيب اصولگرايان مجلس که فراکسيون اقليت را متهم به اقدامات هماهنگ شده برای گرفتن وقت مجلس می کردند، خود در اقدامی هماهنگ به حمله به اصلاح طلبان در قالب نطق های پيش از دستور پرداختند.»


اعتماد ملی در گزارشی ديگر از مجلس شورای اسلامی از« بدعت تازه هيات رئيسه» خبر داده و نوشته که هيات رئيسه مجلس امکان دادن تذکر گروهی به مقامات اجرایی را از نمايندگان اقليت گرفته است.


روزنامه شرق خبر می دهد که مجلس شورای اسلامی مجوز فعاليت تجاری مسوولان کشور را صادر کرده است.


به نوشته اين روزنامه، اگرچه در طرح تدوين شده کميسيون حقوقی و قضايی با عنوان طرح «رسيدگی به دارايی مقامات و مسوولان نظام» مقامات و مسوولان در طول خدمت از هرگونه فعاليت تجاری اقتصادی منع شده بودند اما نمايندگان روز چهارشنبه در صحن علنی مجلس با ۱۲۵ رای اقدام به حذف اين ماده کرده و مجوز فعاليت اقتصادی و تجاری برای مقامات کشور را صادر کردند.


روزنامه اعتماد، گزارشی از تجمع صدها نفر از بازنشستگان مخابرات را منعکس کرده و نوشته است که «تجمع بازنشستگان مخابرات در اعتراض به کاهش حقوقشان با برخورد پليس مواجه شد.»


وزارت خارجه ایران طی نامه ای خطاب به کميته ملی المپيک اعلام کرده که موضوع امضای توافقنامه همکاری بين دو کميته المپيک ايران و آمريکا در نشست «کميته مبادلات مردمی با آمريکا» وابسته به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، مطرح و مورد مخالفت قرار گرفته است.
روزنامه همشهری

به گزارش اين روزنامه، در اين تجمع که در اعتراض به قطع حق خواربار و مسکن برگزار شد، ۵۰۰ نفر از بازنشستگان مخابرات خواهان پاسخگويی مقامات مسوول به کاهش ۱۴۰ هزار تومانی حقوق شان شدند.


اعتماد به نقل از داود زارعيان، مدير کل روابط عمومی شرکت مخابرات، در خصوص علت برخورد نيروی انتظامی با تجمع کنندگان می نويسد: « اقدام پليس منطقی بود.»


اين مقام شرکت مخابرات همکاران بازنشسته خود را با عنوان«تجمع کنندگانی که ۶-۵ ساعت کنار خيابان بودند» نام برده، و گفت که نيروی انتظامی برای باز کردن راه با آنان برخورد کرده است.


روزنامه همشهری، به نقل از رضا قراخانلو، رییس کميته المپيک ايران، خبر داده که توافقنامه ورزشی بين ايران و آمريکا منتفی شده است.


به نوشته اين روزنامه، وزارت امور خارجه ايران با امضای توافقنامه ورزشی بين کميته های ملی المپيک ايران و آمريکا مخالفت کرده است.


همشهری نوشته که اين وزارتخانه طی نامه ای خطاب به کميته ملی المپيک اعلام کرده که موضوع امضای توافقنامه همکاری بين دو کميته المپيک ايران و آمريکا در نشست «کميته مبادلات مردمی با آمريکا» وابسته به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، مطرح و مورد مخالفت قرار گرفته است.


روزنامه سرمايه خبر داد که هفت ميليارد تومان از محل فروش وثيقه دانشجويان بازنگشته به کشور طی سال گذشته به خزانه واريز شده است.


اين روزنامه، از قول معاون پشتيبانی حقوقی و امور مجلس وزارت علوم نوشته است: «سال گذشته هفت ميليارد تومان از محل فروش وثيقه دانشجويان بورسيه که به کشور بازنگشته اند به خزانه واريز شد.»


محمد حسينی، در خصوص چگونگی فروش وثیقه دانشجويان اعزام شده به خارج گفته است:«در مرحله اول به خود فرد بورسيه شده و در مرحله دوم به ضامن فرد احضاريه داده مي شود و اگر دانشجوی بورسيه شده بازنگشت، وثيقه وی به فروش مي رسد.»


روزنامه ايران از مرگ سه قاضی در حادثه رانندگی خبر داده است.به نوشته اين روزنامه، سه تن از قضات رسيدگی کننده به پرونده قتل امام جمعه ميانه که راهی اين شهرستان بودند در جاده ترانزيت بستان آباد با يک کمپرسی بنز تصادف کرده و جان باختند.


ايران نوشته که دو قاضی ديگر نيز در بيمارستان بستری شده اند. چندی قبل نیز جمال کريمی راد، وزير دادگستری و سخنگوی قوه قضائيه در تصادف رانندگی جان خود را از دست داد.


روزنامه شرق از توقيف دو هفته نامه محلی «لروند» در خرم آباد خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، نشريه استانی لرستان با نام «لروند» با حکم شعبه چهارم احکام دادسرای عمومی و انقلاب خرم آباد توقيف شده و امتياز آن نيز لغو شده است. اين روزنامه در خصوص اتهام اين نشريه خبری منتشر نکرده است.


XS
SM
MD
LG