لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۴:۴۷

مقامات رسمی روسيه از افزايش نرخ جرايم اجتماعی در اين کشور خبر می دهند.


بر اساس تحقیقاتی که وزارت کشور، ارتش و وزارت امور خارجه روسیه انجام داده اند، درصد امنیت شهروندان روسی نسبت به سال گذشته پایین تر آمده است.


نتايج این تحقيقات که رسما در جلسه ای به معاون پوتین گزارش شد نشان می دهد که زندگی در ۶۸ بخش اصلی اين کشور به خطرناک ترين زمان خود رسيده است.


سال گذشته ۱۹ ميليون و ۳۰۰ هزار مورد جرم به اداره پليس گزارش شده است در حالي که اين آمار در شروع سال ميلادی جديد، ۲۱ درصد رشد داشته است.


بر اساس این گزارش ، در یک ماه و پانزده روزی که از سال ۲۰۰۷ می گذرد، حدود ۳ ميليون و ۵۵۸هزار مورد جرم به پليس گزارش شده است.


سرگئی پاشکين يکی از معروف ترين فعالان حقوق بشر در روسيه عقيده دارد که پليس آمار تبهکاری ها را به راحتی دستکاری می کند.


به عقيده اين قاضی بازنشسته، به عنوان مثال، پليس خيلی راحت آمار قتل ها را پنهان می کند. اين موارد ممکن است مرگ به علت شدت جراحات وارده، تصادف و يا خودکشی عنوان شود.


همچنين شمار زيادی از اين قتل ها زير پوشش گزارش گمشدن فرد پنهان می شود و اين پايان داستان باس. يعنی به جای بازشدن پرونده جنايی، روند تحقيقات برای پيدا کردن فرد آغاز می شود.


به عقيده پاشکين موارد زير از جمله آمارهايی است که پليس شهامت گزارش کردن آن را به شهروندان ندارد: در پايان سال ۲۰۰۶، حدود دو میلیون و ۳۲۰ هزار مورد جرم به صورت حل نشده باقی مانده که ۵/۲۲ درصد بيشتر از آمار سال ۲۰۰۵ است.


از اول ماه ژانويه ۲۰۰۷، يک ميليون و ۱۸۲ هزار مورد دزدی، ۲/۹۰ هزار مورد کلاهبرداری، ۲/۳۲ هزار مورد جيب بری و ۳/۲۹هزار ماشين دزدی گزارش شده که پليس آنها را اعلام نمی کند.


XS
SM
MD
LG