لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۵۹

همزمان با سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل، شماری از مخالفان جمهوری اسلامی در نزدیکی مقر این سازمان در نیویورک تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار رادیو فردا، حدود چهارصد تن، از جمله شماری از شهروندان غیرایرانی، در این تجمع حضور داشتند و شعارهایی در مخالفت با حکومت جمهوری اسلامی و دولت حسن روحانی سر می‌دادند.

بیل ریچاردسون، ‌سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل متحد، ‌و تام ریج، فرماندار پنسیلوانیا و وزیر سابق امنیت ملی آمریکا، از سخنرانان این تجمع بودند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، بیل ریچاردسون، ‌در این تجمع گفته است که «از توافق هسته‌ای ایران و گروه پنج به علاوه یک حمایت می‌کند، ولی بسیاری نگران یک مسابقه تسلیحاتی احتمالی است که اسرائیل را به مخاطره بیندازد».

به گزارش آسوشیتدپرس، سازمان‌دهندگان تجمع روز دوشنبه در نزدیکی سازمان ملل متحد، آن دو گروه «سازمان جوامع ایرانی-آمریکایی» و «شورای ملی مقاومت ایران» اعلام شده‌اند.

«شورای ملی مقاومت ایران»، ائتلافی است که عمده‌ترین تشکل سابقاً مسلحِ آن «سازمان مجاهدین خلق ایران» است، و سازمان جوامع ایرانی-آمریکایی هم تشکلی ثبت شده در پنسیلوانیاست که عمده‌ترین هدف خود را «ترویج حقوق بشر و آزادی‌های دموکراتیک» برای مردم ایران اعلام کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG