لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۲۹

پوشش همزمان؛ رویدادهای مرتبط با انتخابات مجلس و خبرگان

شهرهای مختلف ایران، هفتم اسفند شاهد برگزاری همزمان دو انتخابات مجلس و خبرگان بودند و تا اینجا بیشتر نتایج در حوزه‌های مختلف انتخابیه اعلام شده است. خبرهای مرتبط با این رویداد را در رادیو فردا دنبال کنید.


۰۱:۵۹ ۱۱.۱۲.۱۳۹۴

ساختار و آرایش سیاسی کشور، تحت تأثیر نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی، و مجلس خبرگان، گونه خواهد بود؟ گروه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرایان، با تکیه بر نتایج دو انتخابات هفتم اسفند، کجا می‌ایستند؟

رادیو فردا در این مورد دیدگاه‌های سعید برزین و مراد ویسی را جویا شده است:

۰۱:۱۴ ۱۱.۱۲.۱۳۹۴

نقش نظرسنجی‌ها و گروه‌های مرجعی که بر نتایج انتخابات اخیر مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تأثیر گذاشتند، موضوع گفت‌وگوی رضا جمالی از رادیو فردا، با حسین قاضیان جامعه‌شناس مقیم آمریکاست:

۲۳:۳۰ ۱۰.۱۲.۱۳۹۴

ستاد انتخابات کشور با صدور صدمین اطلاعیه خود، پرونده شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان را بست. این اطلاعیه پنج منتخب شهر اصفهان برای مجلس شورای اسلامی را معرفی کرده و بر اساس آن حمیدرضا فولادگر و احمد سالک از فهرست اصولگرایان، و مینو خالقی، ناهد تاج‌الدین و حیدرعلی عابدی از فهرست اصلاح‌طلبان وارد مجلس شده‌اند.

بر اساس آرای اعلام شده، حمیدرضا فولادگر منتخب اول اصفهان و احمد سالک آخرین منتخب اصفهان است.

اطلاعیه ۱۰۰ ستاد انتخابات کشور، همچنین از یوسف طباطبایی‌نژاد، ابوالحسن مهدوی، مرتضی مقتدایی، عبدالنبی نمازی، و عبدالمحمود عبداللهی به عنوان منتخبان اصفهان در انتخابات خبرگان نام برده است.

۲۳:۲۵ ۱۰.۱۲.۱۳۹۴

وزارت کشور در اطلاعیه آمار نهایی مرتیط با انتخابات مجلس دهم در تهران را منتشر کرد. در فهرست منتشر شده، ترکیب ۳۰ منتخب تهران تغییر نکرده، اما از مجموع بیش از ۳ میلیون و ۲۴۰ هزار رأی مأخوذه، همه منتخبان آرایی بالای یک میلیون رأی دارند. نفر اول تهران محمدرضا عارف با یک میلیون ۶۰۰ هزار رأی و نفر سی‌ام عبدالرضا هاشم‌زایی با یک میلیون و ۷۸ هزار رأی اعلام شده است.

در همین حال استاندار تهران می‌گوید که آرای انتخاباتی این استان در انتخابات مجلس، به نسبت انتخابات مجلس نهم ۹۰۰ رأی افزایش داشته است، و تنها در شهر تهران ۷۰۰ هزار تن بیشتر از انتخابات مجلس نهم رأی داده‌اند.

بیشتر

XS
SM
MD
LG