لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۱۱:۴۴

بخشش در ملأ عام


بخشش در ملأ عام
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

عکس‌های به کار رفته در این فایل ویدئویی، از آرش خاموشی عکاس خبری ایسناست.

صبح چهارشنبه است و هنوز افتاب در آسمان دیده نمی‌شود. تعدادی از مردم شهر نور در استان مازندران در کنار زندان این شهرستان جمع شده‌اند تا شاهد اعدام قاتل عبدالله حسین زاده باشند، مقتول هفت سال پیش و در حالی که ۱۷ سال بیشتر نداشت در یک نزاع خیابانی توسط جوانی نوزده ساله به قتل رسید.

مشاهدات نرگس جودکی، خبرنگار وب سایت شبکه آفتاب حاکی است در حالی که ساعت ۵:۲۲ بامداد بوده مردم پدر مقتول را صدا می‌زدند: «عمو غنی شفاعت شفاعت»

غنی حسین زاده از پیشکسوتان فوتبال مازندران است، مدرسه فوتبال دارد. دوشنبه شب در برنامه نود تلویزیون دولتی ایران، مجری آن عادل فردوسی از خانواده مقتول خواسته بود از گذشت کنند.

خانواده مقتول داغ دیگری را هم به جز قتل فرزندشان دیده‌اند، سال‌ها پیش هم این خانواده دیگر پسر جوان را در سانحه تصادف از دست داده‌اند.

خبرنگار شبکه آفتاب در توصیف ماجرای صبح چهارشنبه در شهرستان نور می‌نویسد که مادر مقتول که قبل از اجرای حکم اعدام میکروفون به دست گرفته و گفته: «من تا این لحظه وکیل پسرم شدم و قاضی خداست. من حاضرم ارث پسرم را بدهم و قصاص انجام شود چون خانه و کنار سفره من خالی شده»

مادر و خواهران و فامیل فردی که مرتکب قتل شده در بین جمعیت اشک می‌ریزند. مادر قاتل التماس می‌کند از جان فرزندش بگذرند.

مأموران طناب دار را به دور گردن قاتل می‌اندازند مادر مقتول خودش را به قاتل می‌رساند. اول سیلی بر صورت قاتل فرزندش می‌زند و بعد طناب دار را از گردن او جدا می‌کند.

خبرنگار شبکه آفتاب می‌نویسد که گریه و التماس آمیخته با ترس جمعیت به حیرت بدل می‌شود. صدای سوت و کف، گریه و خنده در خیابان می‌پیچد و از دیوار زندان می‌گذرد.

سالاریان، مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان هم دست‌های غنی حسین‌زاده پدر مقتول را بالا می‌گیرد و گرد میدان می‌چرخاند مردم از غنی پدر مقتول تشکر می‌کنند و صلوات می‌فرستند. این اولین بخشش در ملأ عام است در شهرستان نور.
  • 16x9 Image

    وحید پوراستاد

    وحید پوراستاد، روزنامه‌نگار سیاسی است که سابقه نزدیک به دو دهه فعالیت روزنامه‌نگاری در روزنامه‌های مختلف ایران را دارد. او از اواخر سال ۸۹ به تحریریه رادیو فردا پیوست و در مدت فعالیت خود در رادیو فردا چندین مستند رادیویی و فیلم مستند ساخته است.

    وحید پوراستاد را در تلگرام به نشانی: telegram.me/pourostadv، و در توئیتر با شناسه twitter.com/pourostad، دنبال کنید.

XS
SM
MD
LG