لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۳۸

نماینده خامنه‌ای در سپاه: سخنان هاشمی علیه شورای نگهبان تبلیغاتی بود


عبدالله حاجی‌صادقی٬ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انتقادهای اکبر هاشمی رفسنجانی از عملکرد شورای نگهبان را «تبلیغاتی» دانسته و افزوده آمریکا و «کاسه‌لیسان استکبار» دوره آینده مجلس خبرگان را «رهبر درست‌کن» می‌دانند.

وبسایت انتخاب، روز پنج‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه سخنان آقای حاجی‌صادقی را که در مسجد «چهار مردان» قم بیان شده، بازتاب داده است.

وی که پیشتر سخنان اعتراضی هاشمی علیه شورای نگهبان در رد صلاحیت حسن خمینی را «هوچی‌گری» خوانده بود٬ گفته است که «این صحبت‌ها تبلیغاتی بوده است، نگران هستند که رأی بیاورند یا نیاورند٬ از بیت امام خرج می‌کنند».

اکبر هاشمی رفسنجانی ۱۲ بهمن‌ماه در مراسمی ویژه ورود روح‌الله خمینی به ایران گفته بود شورای نگهبان باید بابت رد صلاحیت حسن خمینی عذرخواهی کند و از اعضای این شورا پرسیده بود «شما صلاحیت خود را از کجا آورده‌اید؟ چه کسی به شما اجازه داد برای مجلس و دولت و جاهای دیگر و اختیارات را در دست بگیرید؟»

آقای حاجی‌صادقی پس از این سخنان٬ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را متهم کرده که «مأموریت» دارد «خط، مکتب و فکر» روح‌الله خمینی را «با حفظ ظاهر» نابود کند.

جانشین نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه٬ علی خامنه‌ای را «وفادارترین» فرد به روح‌الله خمینی معرفی کرده و افرادی چون هاشمی را کسانی نامیده که می‌خواهند «رهبری درست کنند و نمی‌توانند٬ از این رو عصبانی می‌شوند».

وی گفته آمریکایی‌ها معتقدند «این دوره از خبرگان رهبر درست کن است» و «کاسه‌لیس‌های استکبار» هم فکر می‌کنند باید «در خبرگان کار را درست کرد».

جانشین نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران به همه مسئولان کشور «از صدر تا ذیل» هشدار داده که بدانند «این انقلاب یک راننده و راهبر بیشتر ندارد، انقلاب یک فرمانده بیشتر ندارد، شما سیاست‌گذار نیستید٬ بلکه باید سیاست‌های رهبری را اجرا کنید نه این که مشغول به سیاست‌پردازی شوید».

وی همچنین گفته کسانی باید به مجلس شورای اسلامی و خبرگان وارد شوند که «نسبت به ولایت تبعیت مطلق» داشته باشند.

حاج‌صادقی در بخشی از سخنانش از تهیه «دایرة‌المعارف فتنه ۸۸ در ۹ جلد ۵۰۰ صفحه‌ای» خبر داده٬ اما اشاره‌ای به اینکه چه ارگانی این مجموعه را تولید کرده٬ نکرده است.

ثبت‌نام حسن خمینی برای شرکت در رقابت‌های مجلس خبرگان٬ ردصلاحیت وی از سوی شورای نگهبان و اعتراض هاشمی به این اقدام باردیگر موجب انتقادهای صریح اصولگرایان تندرو نسبت به رئیس مجمع تشخیص مصلحت شده است.

پیش از این محمدرضا تویسرکانی٬ مسئول نمایندگی علی خامنه‌ای در سازمان بسیج آشکارا به اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن خمینی هشدار داده بود، مراقب باشند «بلایی» که سر حسینعلی منتظری آمد بر سر آن‌ها نیاید.

XS
SM
MD
LG