لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۴۸

لحظه به لحظه با دومین روز از رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان

دومین روز رقابت‌های کشتی قهرمانی مردان و زنان جهان روز سه شنبه در مجارستان ادامه دارد. رادیوفردا می‌کوشد تا مهم‌ترین رخدادهای این دوره از مسابقات را به صورت لحظه به لحظه از بوداپست پوشش دهد. همراه این گزارش لحظه به لحظه از وب سایت رادیو فردا باشید.


۲۳:۴۹ ۲۶.۶.۱۳۹۲
در پایان روز دوم، مدال طلای 60 کیلو نصیب «بخان گوی‌گریف» از روسیه شد. در 84 کیلو ابراگیم آلداتوف اوکراینی به قهرمانی رسید و در 120 کیلوگرم هم حاجی مراد گاتسالوف از روسیه که سال 2005 در همین ورزشگاه قهرمان جهان شده بود، پنجمین طلای جهانی‌اش را گرفت.
گاتسالوف یک طلای المپیک هم دارد و حالا به جرگه شش طلایی‌ها پیوسته. وقتی اعلام شد او قرار است در وزن 120 کیلوگرم روی تشک بیاید، بسیاری از کارشناسان کشتی چنین تصمیمی را اشتباهی بزرگ از جانب یک قهرمان قدیمی قلمداد کردند، خصوصاً که آخرین طلای او هم سه سال قبل در خود روسیه کسب شده بود. گاتسالوف اما در 30 سالگی، بازگشتی پر فروغ به سطح اول کشتی جهان داشت و تمام رقبای سنگین‌تر از خود را از پیش رو برداشت.
۲۳:۳۹ ۲۶.۶.۱۳۹۲
محمود اسماعیل‌پور مربی تیم ملی ایران که پسرش در 60 کیلو به مدال برنز رسید، در رختکن اشک می‌ریخت و می‌گفت مدالی که من نگرفتم را سرانجام، فرزندم به گردن آویخت.
این مربی سازنده، تاکنون کشتی‌گیرانی همچون مهدی حاجی‌زاده، رضا یزدانی، کمیل قاسمی و پسرش مسعود را به روی سکوهای جهانی و المپیک فرستاده. او خودش در وزن 48 کیلوگرم عضو تیم ملی ایران بود.
۲۳:۳۴ ۲۶.۶.۱۳۹۲
احسان لشگری که برنز المپیک لندن را تکرار کرد، در سالن تمرین بسیار ناراحت بود و می‌گفت: این طلسم مدال طلا را خواهم شکست. او به هم‌تیمی‌های خود می‌گفت مردم می‌دانند ما با چه شرایطی به این مسابقات آمدیم. من هم در آستانه مسابقات مصدوم شدم و شدت درد زانویم طوری بود که 20 روز تمرین نکردم. با این حال نه قرعه سنگین برایم مهم بود و نه مصدومیت، خودم هم مقابل رقیب کوبایی اشتباه کردم و کمی باز کشتی گرفتم.
۲۳:۱۳ ۲۶.۶.۱۳۹۲
ابراز احساسات مسعود اسماعیل‌پور پس از کسب مدال برنز جهان
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

بیشتر

XS
SM
MD
LG