لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۳۷

واکنش نیروی انتظامی به فیلم ضرب و شتم یک راننده خودرو توسط مأموران پلیس


نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در واکنش به انتشار فیلمی از ضرب و شتم یک راننده توسط مأموران این نیرو اعلام کرد که دو سرباز وظیفه و مأموری که «نظاره‌گر صحنه بود» تا مشخص شدن تکلیف نهایی، مشمول «تنزل درجه» «انتظار خدمت» شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی روز شنبه ۲۲ آبان، بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که این اتفاق در یکی از شهرهای مرکزی کشور رخ داده است.

او همچنین راننده‌ای که مورد ضرب و شتم قرار گرفته را متهم کرد که مست بوده و به دلیل نداشتن «تعادل روانی» در حین رانندگی، «رفتارهای پرخطر و ناهنجار» داشته و به دستور ایست مأموران نیروی انتظامی «توجه نکرده است».

آقای منتظرالمهدی در عین حال اقدام مأموران نیروی انتظامی در این ماجرا را «انزجارآمیز، نامتعارف، خلاف ارزش‌های اخلاقی و استانداردهای رفتاری و مدیریتی» توصیف کرده است.

در روزهای گذشته فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که حکایت از ضرب و شتم یک راننده در یک پمپ بنزین توسط مأموران نیروی انتظامی دارد.

بر اساس محتویات فیلم به نظر می‌رسد که دو خودروی نیروی انتظامی در تعقیب این خودرو بوده و به محض توقف خودرو، چهار مأمور نیروی انتظامی راننده را از خودرو پیاده کرده و بارها او را با رفتارهای خشن به سمت خودرو پرتاب می‌کنند، به گونه‌ای که پس از برخورد با خودرو به زمین پرت می‌شود.

این فیلم در روزهای گذشته بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

اما در حالی سخنگوی نیروی انتظامی ضرب و شتم این راننده را تنها به سربازان وظیفه منتسب کرده که هر چهار مأمور نیروی انتظامی که در این فیلم دیده می‌شوند، در ضرب و شتم این راننده نقش دارند.

سخنگوی پلیس ایران همچنین ضمن عذرخواهی از شهروندان، اعلام کرده که نیروی انتظامی «تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا از تکرار چنین رخدادهایی جلوگیری به عمل آید».

پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره ضرب و شتم شهروندان از سوی مأموران نیروی انتظامی منتشر شده و این نیرو اعلام کرده که با نیروهای متخلف خود برخورد کرده است.

از جمله خرداد ماه سال گذشته و پس از انتشار گزارش‌ها درباره ضرب و شتم صاحب یک کارواش در مجیدیه تهران حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، اعلام کرده بود که سرکلانتر و رئیس کلانتری و سه مأموری که این فرد را کتک زده بودند، به دادگاه معرفی شده‌اند.

نیروی انتظامی پیش از این اما در اکثر موارد فیلم‌ها و گزارش‌هایی که درباره رفتار خشن مأموران این نیرو و ضرب و شتم شهروندان شرکت‌کننده در تجمع‌های سیاسی و اجتماعی منتشر شده را تکذیب کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG