لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۰۱:۳۸

آیا شرکت فرانسوی پژو به ایران غرامت می‌پردازد؟


محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی روز شنبه از یک قرارداد با شرکت خودروسازی فرانسوی پژو خبر داد.

آقای نعمت‌زاده در حاشیه آغاز تولید انبوه خود روی «سورن توربو شارژ» در جمع خبرنگاران به خبرنگار مهر گفت پرداخت غرامت از سوی پژو جزو مفاد قرارداد جدید ایران‌ خودرو است که در سفر رئیس‌جمهور به فرانسه نهایی شده است و پژو غرامت قرارداد قبلی خود با ایران‌خودرو را پرداخت می‌کند و در قرارداد جدید این موضوع پیش‌بینی شده است.

در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر میزان غرامتی که پژو قرار است به ایران بپردازد، آقای نعمت‌زاده گفت چون این قرارداد محرمانه است، نمی‌تواند به این پرسش پاسخ دهد.

فریدون خاوند کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه در پاریس به رادیو فردا می‌گوید شاید قرارداد با پژو هنوز به مرحله پایانی و کامل خود نرسیده باشد و یا ازسوی دیگر دولت می‌خواهد به مخالفان سیاست اقتصادی خود بگوید که شرکت پژو مجازات شده است.

آیا پژو غرامت می پردازد
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00
لینک مستقیم

جمشید اسدی استاددانشگاه و کارشناس اقتصادی در پاریس هم براین باور است که شاید پژو اصلا پرداخت غرامتی را قبول نکرده باشد و دولت نمی خواهد با انتشار جزییات قرارداد مستمسکی به دست مخالفان خود بدهد.

شرکت پژو که پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشترکی با ایران داشت حدود چهار سال پیش و به واسطه تحریم‌ها بازار ایران را ترک کرد. این اقدام پژو به گفته ایرانیان زیان چشمگیری متوجه ایران خودرو کرد. محمدرضا نعمت‌زاده می‌گوید حال پژو برای زیان وارده غرامت می‌دهد.

XS
SM
MD
LG