لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۰۶:۳۳

محسن رضایی: اصلاح‌طلبان در انتخابات دروغ گفتند و خیانت کردند


محسن رضایی با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی «اینستاگرام»، با انتقاد از اصلاح‌طلبان نوشته آن‌ها در جریان انتخابات «دروغ» گفتند که ۳۰ نامزد دارند و با این کار به مردم «خیانت» کردند.

به گزارش روز یک‌شنبه ۲۳ اسفندماه خبرگزاری‌های «نسیمآنلاین» و «تسنیم»٬ آقای رضایی گفته این سخنان اصلاح‌طلبان «اولاً کذب بود و ثانیاً می‌توانست مردم را مأیوس کند».

این پست «اینستاگرامی» رضایی پاسخی به اظهارات اواخر بهمن ماه حسین مرعشی٬ رئیس کارگروه استان‌های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان مبنی بر رد صلاحیت نامزد‌های اصلاح‌طلب است.

آقای مرعشی اواخر بهمن ماه گفته بود که شورای نگهبان «از سه هزار نامزد اصلاح‌طلب» تنها ۳۰ نفر را تأیید صلاحیت کرده است.

مرعشی با این وجود افزوده بود که «معترضیم اما میدان را خالی نمی‌کنیم». موضعی که منجر به مشارکت اصلاح‌طلبان در انتخابات هفتم اسفندماه شد.

پس از پیروزی نسبی نامزد‌ها اصلاح‌طلب در انتخابات هفتم اسفند٬ محسن رضایی در واکنش به این مسئله نوشته که اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات «دو و نیم برابر کرسی‌های مجلس» نامزد داشتند.

رضایی افزوده محافظه‌کاران در انتخابات هفتم اسفند «سه برابر» کرسی‌های مجلس و آمار نامزد‌های مستقل نیز تقریباً «دو برابر» کرسی‌های کنونی مجلس بود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرده که این موضوع را براساس گزارش «یک نهاد امنیتی دولتی» اعلام کرده بود که در آن زمان «بعضی ناراحت شدند.»

رضایی افزوده قصدش از بیان این مسئله پیش از انتخابات این بود که «تا حد توان از ناامیدی مردم برای حضور در انتخابات، ممانعت» کند.

وی گفته «یک انقلابی، همواره به نفع مردم و در حمایت از آن‌ها سخن می‌گوید» و «اینجانب انقلابی‌ام و به حول قوه الهی از این رویه، دست بر نخواهم داشت و هرگز به مردم خیانت نخواهم کرد».

محسن رضایی در پست خود به نام فرد یا جریان خاصی اشاره نکرده و ننوشته که چه کسانی از اظهارات وی درباره ترکیب و گرایش سیاسی نامزد‌های انتخابات «ناراحت» شده‌اند.

در جریان انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس که هفتم اسفند ماه در ایران برگزار شد٬ شورای نگهبان بسیاری از نامزد‌های اصلاح‌طلبان در تهران و شهر‌های مختلف ایران را رد صلاحیت کرد.

با وجود این رد صلاحیت‌های گسترده٬ اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت کردند و توانستند در تهران محافظه‌کاران را به طور مطلق شکست دهند و در شهرستان‌ها نیز به پیروزی‌های قابل توجهی برسند.

XS
SM
MD
LG