لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۰۲

وقوع چند حادثه در مسیر عبور موشک‌های روسی بر فراز ایران


با اینکه خبر سقوط چند موشک روسی در خاک ایران، تا اینجا با تردیدهایی روبه‌رو شده، اما چند منبع خبری محلی در استان‌هایی که به طور بالقوه می‌توانند در مسیر این موشک‌ها باشند، گزارش‌هایی را از انفجارهایی در منطقه خود منتشر کرده‌اند.

خبر سقوط چند موشک روسی در مسیر سوریه در خاک ایران، که به نقل از چند مقام دفاعی آمریکا منتشر شد، تا اینجا با تکذیب وزارت دفاع روسیه روبه‌رو شده و وزارت خارجه آمریکا هم در مورد آن ابراز تردید کرده است.

برخی از سایت‌های محلی در استان‌های شمال و شمال غربی ایران که احتمالاً محل عبور موشک‌های روسیه به سمت سوریه بوده‌اند، گزارش داده‌اند که شاهدان عینی از انفجار یا سقوط اشیای ناشناس را در اطراف محل زندگی خود خبر داده‌اند.

گزارش این سایت‌ها نشان می‌دهد که صبح روز چهارشنبه -زمان شلیک موشک‌های کروز روسیه به سمت سوریه- مردم برخی از نواحی استان‌های گیلان، آذربایجان غربی و کردستان شاهد عبور اشیای ناشناس پرنده بوده‌اند که پس از مدت کوتاهی منفجر شده‌اند.

شیئی نورانی در آسمان تالش

یک سایت محلی در تالش واقع در استان گیلان از مشاهده یک شیء نورانی توسط افراد محلی در روز چهارشنبه خبر داده است.

سایت «مریان خبر» روز چهارشنبه گزارش داده بود: «بنا به اظهار شاهدان محلی، این شی نورانی که در آسمان سواحل روستاهای شیرآباد و خطبه‌سرا و برخی از محلات دیگر دیده شده است بیشتر شبیه به یک پهباد بوده که در ارتفاع پایین و با سرعت متوسط در حال حرکت بوده است».

این سایت افزوده است: «همچنین حوالی ساعت پنج صبح نیز صدای انفجاری در همین مناطق برخی از ساکنان منطقه را نگران کرد، که گویی بی‌ارتباط با همین مسئله نبوده است».

صدایی مهیب که موجب ترس آستارایی‌ها شد

سایت «انتخاب» نیز از شنیده شدن صدایی مهیب در شهر آستارا در صبح روز چهارشنبه خبر داده است که به گفته آن، موجب ترس و وحشت جمعی از شهروندان شد. شهروندان آستارایی این صدای مهیب را حدود ساعت شش صبح شنیدند.

به گزارش انتخاب، «فرماندار و مسئولان نیروی انتظامی و سپاه شهرستان مرزی آستارا از منبع این صدای مهیب اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند».

سقوط یک شیء پرنده در نزدیکی تکاب

سایت «تخت نیوز» در تکاب، واقع در جنوب آذربایجان غربی، روز پنجشنبه از سقوط یک شیء پرنده نا‌شناس در روستایی به نام «قزقاپان» خبر داد.

این سایت می‌گوید: «صبح چهارشنبه حوالی ساعت شش صبح یک شی پرنده نا‌شناس در ۱۵۰ متری محدوده شرقی روستای قزقاپان در شهرستان تکاب سقوط کرد».

به گزارش تخت نیوز، «صدای انفجار در حدی بود که باعث شکسته شدن بیشتر شیشه‌های منازل اهالی و تلف شدن چند راس دام و زخمی شدن دو نفر شد».

این سایت افزوده است: «پس از این حادثه نیروهای امنیتی سریعا در محل حضور یافته و قطعات باقی مانده را جهت بررسی بهتر با خود بردند... قطعات ریزی از این پرنده نا‌شناس هنوز درمحل باقی مانده و برخی از افراد به عنوان یادگاری آن را با خود می‌برند».

ایرج ثقفی، فرماندار شهر تکاب، نیز روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، این خبر را تایید کرده بود ولی گفته بود که ماهیت این شئی ناشناس هنوز معلوم نیست.

روستای قزقاپان در ۳۵ کیلومتری شهر تکاب است.

یک شیء ناشناس؛ این بار در سقز

سایت خبری «گولان سقز» نیز در گزارشی از سقوط یک شیء نا‌شناس در روستای طومار قمیش سقز (در استان کردستان) خبر داده است.

این سایت در خبری تکمیلی مدعی شده که شیء یاد شده، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین است، که توسط «هفت هواپیمای خودی» محاصره شده و در حوالی روستای طومار قامیش از توابع بخش زیویه شهرستان سقز سقوط کرده است.

این سایت می‌گوید که حادثه یاد شده خسارت جانی در بر نداشت و قطعات این پهباد جهت بررسی و شناسایی بیشتر توسط نیروهای امنیتی به سپاه شهرستان سقز انتقال داده شد.

XS
SM
MD
LG