لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۱۵

۱۸ايرانی در سانحه هوايی تايلند مفقود شده اند


بنابه آخرين آمار اعلام شده ازسوی مقامات تايلندی، تاکنون ۸۸ نفر از سرنشينان اين هواپيما جان خود را از دست داده اند.

بر اساس گزارش منابع ایرانی شمار مسافران ايرانی مفقود شده سانحه هوايی روز يکشنبه یک فروند هواپیمای تایلندی در جزيره پوکت به ۱۸نفر افزايش يافت.


به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، بنابه آخرين آمار اعلام شده از ليست پرواز هواپيمای بويينگ ام. دی متعلق به شرکت «وان- تو- گو» تايلند، ۱۸ سرنشين ايرانی اين پرواز مفقود و شش مسافر ديگر زخمی شده اند.  • ۷۸ تن از مسافران اين پرواز از گردشگران خارجی از جمله کشورهای ايران، بريتانيا، استراليا، اتريش، ايرلند، ايتاليا، سوئد و هلند بوده اند که از اين تعداد تاکنون ۵۰ تن جان خود را از دست داده اند.

بنابه آخرين آمار اعلام شده ازسوی مقامات تايلندی، تاکنون ۸۸ نفر از سرنشينان اين هواپيما جان خود را از دست داده اند.


هواپيمای مسافربری بويينگ ام.دی خطوط داخلی پرواز «وان- تو- گو»، که عصر يکشنبه در فرودگاه پوکت دچار سانحه شد، ۱۲۳ مسافر و هفت خدمه داشت.


به گفته مسوولان تايلندی، کنترل اين هواپيما که در حال فرود برروی باند فرودگاه بود، به علت آنچه که بدی آب وهوا، لغزنده بودن سطح باند و کاهش ديد عنوان شده است، از دست خلبان آن خارج شد و هواپيما به شدت با درختان کنار باند فرودگاه برخورد کرد.


شدت اين برخورد به حدی بود که بدنه هواپيما را دو نيم کرد.


بنابه اعلام سانسيمد نگوچاوم، معاون وزير حمل ونقل تايلند، ۷۸ تن از مسافران اين پرواز از گردشگران خارجی از جمله کشورهای ايران، بريتانيا، استراليا، اتريش، ايرلند، ايتاليا، سوئد و هلند بوده اند که از اين تعداد تاکنون ۵۰ تن جان خود را از دست داده اند.


وی با اشاره به ۴۲ مجروح اين حادثه، آنان را شامل ۱۶شهروند تايلندی و ۲۸گردشگر خارجی اعلام کرد.


به گفته وی، با توجه به وخيم بودن حال تعدادی از مجروحان، احتمال مي رود که شمار قربانيان اين حادثه افزايش يابد.


اين دومين سانحه هوايی در تايلند در دهه اخير به شمار مي رود.


در روز ۱۱سپتامبر، ۲۰ سپتامبر، سال ۱۹۹۸ميلادی نيز يک فروند هواپيمای خطوط هوايی «تای ايرويز» هنگام فرود دچار سانحه هوايی شد و ۱۰۱نفراز سرنشينان آن جان خود را از دست دادند.


XS
SM
MD
LG