لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۵:۳۷

احمدی نژاد، بوش و مشرف، رهبران غیر قابل اعتماد جهان


تنها ۲۳ درصد مردم خارج از ايالات متحده «کمی تا حدودی» به جرج بوش، ۲۲ درصد به محمود احمدی نژاد و ۱۸ درصد به پرويز مشرف اعتماد دارند.

نتايج يک نظرسنجی نشان می دهد که محمود احمدی نژاد، ژنرال پرویز مشرف و جرج بوش، روسای جمهوری ایران، پاکستان و آمریکا غیرقابل اعتماد ترين رهبران جهان شناخته شده اند.


به گزارش خبرگزاری رويترز، «بنياد افکارعمومی جهان» با نظرسنجی از مردم ۲۰ کشور جهان دريافته است که هيچ یک از رهبران ملی در خارج از مرزهای کشور خود مورد اعتماد مردم نیستند.


در اين ميان جرج بوش، رییس جمهوری ايالات متحده آمريکا، پرويز مشرف، رییس جمهور پاکستان و محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ايران در آخرين رده اعتماد مردمی اين نظرسنجی قرار دارند.


این گزارش حاکی است که تنها ۲۳ درصد مردم خارج از ايالات متحده «کمی تا حدودی» به جرج بوش، ۲۲ درصد به محمود احمدی نژاد و ۱۸ درصد به پرويز مشرف اعتماد دارند.


«بنياد افکارعمومی جهان» با نظرسنجی از مردم ۲۰ کشور جهان دريافته است که هيچ یک از رهبران ملی در خارج از مرزهای کشور خود مورد اعتماد مردم نیستند.

رهبران ساير کشورهای جهان از موقعيت مناسب تری برخوردارند. ۲۶ درصد مردمی که از آنها نظر خواهی شده است به نيکولا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه، ۲۸ درصد به هو جين تائو، رییس جمهوری چين، ۳۰ درصد به گوردون براون، نخست وزير بريتانيا و ۳۲ درصد به ولاديمير پوتين، نخست وزير روسيه ابراز اعتماد کرده اند.


بان کی مون، دبيرکل سازمان ملل از بهترين موقعيت برخوردار است. ۳۵ درصد افرادی که مورد نظر خواهی قرار گرفته اند، به او اعتماد دارند.


استيون کال، مدير «بنياد افکارعمومی جهان» گفته است: «از زمانی که بی اعتمادی جهانی به جرج بوش رو به گسترش است، هيچ رهبر ديگری نتوانسته است خلاء اين اعتماد را پر کند.»


به گفته او، بی اعتمادی به هو جين تائو و و لاديمير پوتين، که از رهبران مردمی محسوب می شوند، بيشتر از ميزان اعتماد به آنها است.


«بنياد افکارعمومی جهان» اين نظرسنجی را به سفارش دانشگاه مريلند انجام داده است.


در اين نظر سنجی ۱۹ هزار و ۷۵۱ نفر مورد پرسش قرار گرفته اند. اين نظر سنجی در کشورهايی که ۶۰ درصد جمعيت جهان را در خود جا داده اند، انجام شده است.


XS
SM
MD
LG