لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ تهران ۰۳:۵۹

مدیرعامل «آئودی» به‌اتهام تقلب در اعلام میزان آلایندگی بازداشت شد


روپرت استادلر، مدیر عامل شرکت خودروسازی آئودی

روپرت استادلر، مدیر عامل شرکت خودروسازی آئودی، روز دوشنبه ۲۸ خرداد در ارتباط با تقلب در اعلام میزان آلایندگی خودروهای این شرکت بازداشت شد.

دادستان‌های آلمان و شرکت فولکس واگن، ‌شرکت مادر آئودی، خبر بازداشت این مدیر عالی‌رتبه شرکت آئودی را اعلام کردند.

پلیس آلمان هفته پیش خانه مدیرعامل آئودی را برای گردآوری اسناد و مدارک تفتیش و بازرسی کرد. روپرت استادلر متهم به کلاهبرداری و صدور غیرمستقیم گواهی‌های نادرست است.

در همین زمینه دادستانی مونیخ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «متهم در برابر قاضی پرونده حاضر شد و قاضی دستور معرفی وی به بازداشتگاه را صادر کرد».

ماه مارس گذشته هنگامی که مدیر عامل آئودی در حال سخنرانی سالانه‌اش در شهر اینگولشتات بود ماموران برای بازرسی وارد شرکت آئودی شدند.

دادستان‌های آلمان می‌گویند شرکت آئودی از سال ۲۰۰۹ به این سو دستکم ۲۱۰ هزار خودروی دیزل در آمریکا و اروپا فروخته که در آنها نرم‌افزاری برای کمتر نشان دادن آلودگی هوا تعبیه شده است.

دادستان‌های آلمان در فوریه گذشته دستور بازرسی از مراکز آئودی در شهر اینگولشتات واقع در ایالت بایرن و شهر نکازاولم در ایالت بادن-وورتمبرگ را صادر کردند.

تنها فردی که تاکنون به طور رسمی تفهیم اتهام شده، رئیس سابق شرکت توسعه موتورهای آئودی است. این فرد که نام وی طبق قانون آلمان افشا نشده، از سپتامبر سال گذشته در زندان به سر می‌برد. وی از مدیران اجرایی شرکت پورشه نیز بود.

رسوایی تقلب شرکت فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۵ در مورد آلایندگی خودروهایش جنجالی بزرگ در اروپا و آمریکا به‌پا کرد. فولکس واگن اعتراف کرده که در بیش از ۱۱ میلیون خودروی دیزل تولیدی‌اش نرم‌افزاری برای کم نشان دادن آلایندگی هوا تعبیه کرده است.

با استفاده از خبرگزاری آلمان/ ح.ر/ ک.ر

دیدن نظرات (۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG