لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۶:۰۴

آیا محمدرضا عارف رئیس مجلس آینده خواهد شد


علی صوفی رئیس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران اختلاف نظر میان اصلاح‌طلبان بر سر ریاست محمد رضا عارف بر مجلس دهم شورای اسلامی را تکذیب کرد. به گفته آقای صوفی توافق برای ریاست مجلس دهم بین سران اصلاحات، آقایان هاشمی، روحانی و رئیس دولت اصلاحات صورت گرفته و توافق این بوده و هست که ریاست کرسی مجلس آینده از آن آقای عارف باشد.

به گزارش تسنیم رئیس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان می‌گوید: تهران در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از ترکیب مجلس دهم را اصلاح‌طلبان تشکیل داده‌اند و ۱۲۴ نفر از نمایندگان انتخابی مجلس دهم اصلاح‌طلب هستند و حداقل۴۰ نفر هم از دور بعدی به اصلاح‌طلبان می‌پیوندند. بنابراین این به‌دور از عقل است که مجلس دست اصلاح‌طلبان باشد اما بخواهیم ریاست آن را به کسی دیگر واگذار کنیم. اگر ترکیب مجلس طوری باشد که مجبور به ائتلاف شویم آن‌وقت است که تصمیمات دیگری را خواهیم گرفت، اما اگر مجبور به ائتلاف نشویم و اکثریت آراء با ما باشد قطعاً و بلاشک عارف رئیس مجلس آینده است.

به نوشته تابناک احمد حکیمی‌پور، عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، هم گفته است که اصلاح‌طلبان در آخرین جلسه داخلی خود بر سر کاندیداتوری محمدرضا عارف برای ریاست مجلس دهم به اجماع رسیده‌اند. مهدی مهدوی آزاد درباره اهمیت سیاسی این خبر و این که آیا اصلاح‌طلبان خواهند توانست پس از چند دوره ریاست مجلس را به‌دست گیرند به رادیو فردا می‌گوید هنوز گمانه‌زنی درباره رئیس مجلس آینده زود است.

گزارش جواد کوروشی از بحث برسررییس مجلس آینده
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00
لینک مستقیم

در این میان دعوت علی لاریجانی از نمایندگان منتخب دوره دهم به تهران انتقادهایی را به دنبال داشته است. نیره اخوان بی‌طرف روز سه‌شنبه در تذکری شفاهی در جلسه علنی مجلس خطاب به رئیس مجلس گفت ما شاهد این هستیم که به منتخبین مجلس دهم هزینه‌های هواپیما داده می‌شود در حالی که باید در این موضوعات حفظ بیت‌المال رعایت شود. سرنوشت رئیس مجلس شورای اسلامی آینده پس از برگزاری آینده دور دوم انتخبابات مجلس در چند هفته آینده روشن خواهد شد.

دیدن نظرات (۱۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG