لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۰۴:۵۰

تلفات ویروس کورونا در عربستان به ۵۲ نفر رسید


وزارت بهداشت عربستان سعودی از مرگ یک زن ۸۳ ساله در شرق این کشور در اثر ابتلا به ویروس تنفسی کورونا خبر داد؛ بدین ترتیب تاکنون ۵۲ نفر از ۱۲۱ مبتلا به این ویروس در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

ویروس کورونا از ویروس‌های تنفسی است که سال گذشته یکی از پزشکان مصری در عربستان سعودی آن را کشف کرد. ابتدا نام این ویروس «شبه سارس» یا «سارس سعودی» گذاشته شد اما پس از آن بر سر نام «ویروس کورونا عامل سندروم تنفسی خاورمیانه» توافق شد.

وزارت بهداشت عربستان سعودی در بیانیه‌ای که بر روی سایت رسمی خود منتشر کرده، آورده است: «در چارچوب پیگیری مستمر وزارتخانه برای مبارزه با ویروس کورونا عامل سندروم تنفسی خاورمیانه، اعلام می‌شود که یک زن ۸۳ در منطقه شرقیه در اثر ابتلا به این ویروس، جان خود را از دست داد. این زن به چند بیماری مزمن هم مبتلا بود.»

بر پایه این اطلاعیه تاکنون در عربستان سعودی ۱۲۱ نفر به ویروس کورونا مبتلا شده‌اند که ۵۲ نفر آنها، جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت بهداشت عربستان سعودی شنبه گذشته هم از ثبت یک مورد دیگر به ویروس کورونا در شهر ریاض خبر داده بود.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر کرده بود خاطرنشان کرده که مبتلا یک شهروند ۷۳ ساله سعودی است که از چند بیماری مزمن رنج می‌برد.

برپایه آخرین اعلام سازمان بهداشت جهانی، تاکنون ۵۸ نفر در سراسر جهان در اثر ابتلا به ویروس کورونا، جان خود را از دست داده‌اند.

این ویروس باعث مشکلات تنفسی و نارسایی‌های سریع کلیوی می‌شود. ویروس «کورونا» از خانواده ویروس تنفسی «سارس» است که در سال ۲۰۰۳ میلادی با ایجاد عفونت‌های شدید ریوی، ۸۰۰ نفر را در سراسر جهان کشت.
XS
SM
MD
LG