لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۰۲:۵۵

پایان کار فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز در لیگ قهرمانان آسیا


بازی فولاد و لوکوموتیو ازبکستان

از آخرین دور مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز که شانسی برای راهیابی به دور بعد نداشتند، در دو بازی تشریفاتی به مصاف حریفان خود رفتند.

فولاد خوزستان و لوکوموتیو ازبکستان در اهواز بازی کردند و این مسابقه با پیروزی یک بر صفر فولاد به پایان رسید. تراکتورسازی هم در امارات با نتیجه ۳-۲ مغلوب الاهلی شد.

در نبرد کم افت و خیز فولاد و لوکوموتیو، در دقیقه ۸۸ شوت حبیب‌نژاد به تیر دروازه خورد. یک دقیقه بعد بهمن جهان‌تیغ در موقعیت تک به تک، با ضربه بغل پا دروازه لکوموتیو را گشود.

به این ترتیب فولادی‌ها نخستین پیروزی خود را رقم زدند تا با کسب سه امتیاز، در رده سوم گروه قرار گرفته و از دور مسابقات کنار بروند. نماینده ازبکستان هم در این گروه چهارم شد. الهلال عربستان و السد قطر تیم‌های صعود کننده از این گروه بودند.

در ترکیب فولاد خوزستان علی سلیمی، لئوناردو مساریچ، احمد آل نعمه، بهمن کامل، امید خالدی، مهدی بدرلو، چاگو، ساسان انصاری (احمدی)، اسماعیل شریفات، محسن مسلمان و آلویز نانگ (حبیب‌نژاد) بازی کردند.

شاگردان دراگان اسکوچیچ در پنح بازی قبلی پیروز نشده بودند و در آخرین بازی هم تا آخرین دقیقه مساوی بودند اما بالاخره طعم برد را چشیدند.

دراگان اسکوچیچ بعد از پیروزی تیمش گفت: «از نحوه بازی بازیکنانم در نیمه اول راضی نیستم اما در نیمه دوم با اعتماد به جوانان توانستیم به پیروزی برسیم. این جوانان آتیه ساز فولاد خوزستان خواهند بود. هرگز از حضور بازیکنان جوان در ترکیب ثابت هراس ندارم.»

در جدال الاهلی امارات و تراکتورسازی تبریز، در دقیقه ۲۰ مهرداد بایرامی گل نخست بازی را زد تا تیمش نیمه نخست را برنده به رختکن برود.

الاهلی امارات برای اینکه بتواند به مرحله بعد صعود کند در نیمه دوم گل تساوی را وارد دروازه تراکتورسازی کرد. اما این پایان کار نبود و در ادامه، بار دیگر تراکتور پیش افتاد. این بار سامان نریمان‌جهان توانست گل بزند.

اگر این نتیجه پایدار می‌ماند، نسف قرشی ازبکستان راهی دور بعد می‌شد اما شاگردان تونی الیویرا نتوانستند از اندوخته خود محافظت کنند و در ادامه بازی، الاهلی امارات دو گل دیگر زد و به مرحله بعد رفت.

در ترکیب تراکتورسازی عیسی اندوی، شهریار شیروند (قریشی)، خالد شفیعی، می‌رهانی هاشمی، محمد ایرانپوریان، احمد کامدار، شاهین ثاقبی، پوررحمت‌الله، مهرداد بایرامی (محسن دلیر)، ‌ فرید کریمی و سامان نریمان جهان به میدان رفتند.

در دیگر دیدار این گروه الاهلی عربستان و نسف قارشی به تساوی بدون گل رسیدند تا دو تیم همنام الاهلی از امارات و عربستان به مرحله بعد برسند.

در ادامه این مسابقات، روز چهارشنبه پرسپولیس و نفت تهران برای راهیابی به دور بعد، مقابل بنیادکار ازبکستان و العین امارات قرار می‌گیرند.

XS
SM
MD
LG