لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۵۱

رسانه دولت «شایعه دستگیری احمدی‌نژاد» را توطئه خواند


شبکه ایران وابسته به موسسه دولتی ایران، ضمن تکذیب گزارش‌ منتشره در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر دستگیری چند ساعته محمود احمدی‌نژاد، این خبرها را «شایعه» و «توطئه» توصیف کرده است.

شبکه دولتی ایران در این باره نوشته است: «این خبر کذب در حالی بر خروجی این پایگاه خبری قرار گرفت که دارای تناقضات و دروغ پردازی‌های مکرر و متعدد می‌باشد.»

این تکذیبیه افزوده است: «به نظر می‌رسد انتشار این اخبار دروغ با هدف تاثیرگذاری بر فضای انتخابات ریاست جمهوری ایران که کمتر از دو ماه دیگر برگزار می‌شود، بوده و در راستای اجرای پروژه ضد امنیتی علیه ایران و القای حاکمیت دوگانه در ساختارهای نظام تهیه و منتشر شده است.»

سه شنبه، سایت ورلد نت دیلی (WND)، در گزارشی به قلم رضا کهلیلی نوشته بود که محمود احمدی‌نژاد به مدت هفت ساعت توسط سازمان اطلاعات سپاه و بازجویی شده است. کهلیلی که خود را افسر سابق سپاه معرفی می کند، پیشتر هم خبر از انفجار در سایت اتمی فردو داده بود که آژانس و آمریکا آن را بی اعتبار دانسته و تکذیب کردند.

ورلد نت دیلی می افزاید روز دوشنبه پس از اینکه احمدی‌نژاد از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب بازدید کرد، با رئیس گروه حفاظت از او تماس گرفته شد و از او خواسته شد که برای مساله‌ای فوری، به دفتر آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی برود.

این گزارش افزوده است که، در مسیر دفتر رهبری، سه خودرو به کاروان اسکورت احمدی‌نژاد پیوستند و ضمن قطع ارتباط‌های اسکورت، این کاروان را به محل دیگری غیر از دفتر رهبری هدایت کردند.

ورلد نت دیلی می افزاید نیروهای سپاه پاسداران ضمن درگیری لفظی با تیم حفاظت احمدی‌نژاد، اسلحه و دستگاه‌های ارتباطیشان را از آنها گرفتند. پس از آن احمدی‌نژاد مجبور شد به دفتر حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه برود که زیر ساختمان قرار گرفته است.

این وبسایت مدعی شده است که در این دفتر، مجتبی خامنه‌ای فرزند آیت الله خامنه‌ای، مجتبی حجازی رئیس سازمان اطلاعات دفتر رهبری و غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور حضور داشتند.

بنا بر این گزارش، در این دفتر به احمدی‌نژاد هشدار داده شد که باید دهان خود را در مسائلی که به زیان نظام است بسته نگاه دارد و از ادعا‌هایش درباره مسئولان نظام، عقب نشینی کند.
XS
SM
MD
LG