لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۲۴
برپایه گزارش‌های رسیده،حسین یاغچی یکی از روزنامه‌نگارانی که در موج اخیر دستگیری اهالی مطبوعات بازداشت شده بود، شامگاه چهارشنبه ۲ اسفند به قید وثیقه آزاد شد. او از روزنامه‌نگاران نشریه آسمان است.

در همین حال محمد داوری سردبیر سایت سحام نیوز پس از سپری کردن حدود سه سال و نیم از دوره محکومیت خود، به مرخصی آمد.

حسین یاغچی روز یکشنبه ۸ بهمن دستگیر شده بود. در این روز نیروهای امنیتی با یورش به دفا‌تر روزنامه‌های شرق، بهار، اعتماد و آرمان و دفتر نشریه آسمان، شماری از روزنامه‌نگاران را بازداشت کردند. این بازداشت‌ها که روز ۷ بهمن آغاز شده بود، در روزهای دیگر نیز ادامه یافت.

هم‌اکنون میلاد فدایی اصل، سلیمان محمدی، ساسان آقایی، نسرین تخیری، ریحانه طباطبایی، امیلی امرایی، نرگس جودکی، صبا آذرپیک، پوریا عالمی، پژمان موسوی، اکبر منتجبی و کیوان مهرگان روزنامه‌نگارانی هستند که همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

روز دوشنبه جواد دلیری سردبیر روزنامه اعتماد به قید وثیقه آزاد شد. پیش از آن علی دهقان و مطهره شفیعی نیز آزاد شده بودند.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه مدعی شد که روزنامه‌نگاران بازداشت شده اعضای یک «شبکه رسانه‌ای متصل به اردوگاه رسانه‌ای استکبار» هستند.

چهارشنبه همچنین محمد داوری روزنامه‌نگار، سردبیر سایت سحام نیوز و عضو حزب اعتماد پس از حدود سه سال و نیم زندان، به مرخصی آمد.

محمد داوری نخستین بار در تجمع‌های اعتراضی معلمان در ۲۳ اسفند سال ۱۳۸۵ بازداشت و محاکمه شده بود. او رای بار دوم در جریان اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بازداشت شد.

محمد داوری ابتدا به ۵ سال حبس محکوم شده بود، اما پس از یک سال زندان به دلیل شرکت در تجمع‌های اعتراضی معلمان در اسفند سال ۱۳۸۵، یک سال به میزان محکومیتش افزوده شد.

محمد داوری پس از نامه‌ای که مهدی کروبی یکی از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات به رئیس مجلس خبرگان پیرامون شکنجه و آزار زندانیان سیاسی در بازداشتگاه کهریزک نوشته بود، دستگیر شده بود.

سایت سحام نیوز در آن هنگام نوشت که داوری تحت فشار قرار گرفته تا علیه مهدی کروبی اقرار کند.

محمد داوری چندی پیش در پی شنیدن خبر درگذشت برادرش دچار حمله قلبی شده بود.
XS
SM
MD
LG