لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۴۹

شگفتی در فوتسال زنان آسيا؛ ايران و ژاپن در فينال


شهرزاد مظفر بر فراز دستان دختران فوتسالیست ایرانی
تيم ملی فوتسال زنان ايران با صعود به فينال بازی‌های داخل سالن آسيا در کره جنوبی، کسب نخستين مدال قاره‌ای تاريخ اين رشته ورزشی را مسجل کرد. ايران در نيمه‌نهايی به مصاف اندونزی رفت و با چهار گل از سد اين تيم گذشت.

فرشته کريمی که او را علی کريمی بانوان ايران می‌نامند دو بار دروازه اندونزی را باز کرد، نسيمه غلامی و نيلوفر اردلان ملقب به خانم گل فوتبال ايران نيز دو گل ديگر را به ثمر رساندند. حريف ايران در فينال، تيم قدرتمند ژاپن است که موفق شد تايلند را از پيش رو بردارد.

مدال طلا يا نقره ايران، اولين مدال تاريخ ورزش بانوان ايران در رشته‌های توپی قاره آسيا محسوب می‌شود. شهرزاد مظفر سرمربی ايران پس از راهيابی به فينال گفت يکی از بهترين لحظات زندگی‌اش را می‌گذراند و از شرح احساساتش عاجز است.

تيم ايران چندی پيش در تورنمنت جهانی پرتغال مغلوب ژاپن شد اما شهرزاد مظفر می‌گويد تيمش مقابل ژاپن هم برای کسب مدال طلا بازی خواهد کرد، زيرا به گفته او بازيکنانش تشنه قهرمانی هستند و با قطعی شدن نايب قهرمانی سيراب نشده‌اند.

تيم ملی فوتسال بانوان در مرحله مقدماتی اين بازی‌ها در گام نخست به مصاف مالزی رفت و با نتيجه‌ شش بر يک به پيروزی رسيد. فهميه زارعی، نسيمه غلامی، فاطمه اعتدادی، نسترن مقيمی، فرشته کريمی و پريا نوروزی هر کدام يک بار دروازه مالزی را باز کردند.

ايران سپس تايلند و ويتنام را با نتيجه‌ مشابه ۱-۰ مغلوب کرد. فهيمه زارعی و نيلوفر اردلان گلزنان ايران در اين دو مسابقه بودند.

شاگردان شهرزاد مظفر در بازی چهارم با نتيجه‌ ۵-۰ هنگ‌کنگ را تسليم کردند تا با چهار برد و ۱۲ امتياز، سزاوارانه به عنوان سرگروه راهی مرحله نيمه‌نهايی شود. در اين بازی، نسيمه غلامی ، سپيده زرين‌راد ، نيلوفر اردلان، نوروزی و سهيلا ملمويی گل زدند.

ژاپن که بهترين تيم فوتبال و فوتسال زنان آسياست، تاکنون دو بار قهرمان فوتسال زنان قاره شده و سه دوره متوالی هم در تورنمنت جهانی فوتسال زنان حضور يافته است.

بهترين نتايج ايران در تاريخ اين مسابقات، مربوط به دوره قبل می‌شود که اين تيم چهارم شد. ايران در دوره قبلی موفق شد ژاپن قهرمان مسابقات را در مرحله گروهی از پيش رو بردارد اما اما در نيمه‌نهايی به اردن باخت تا از راهيابی به فينال محروم شود. برای کسب جايگاه سوم نيز تايلند از سد ايران گذشت.

اظهار نظر دختران فيناليست ايران پس از غلبه بر اندونزی و در آستانه بازی فينال که روز جمعه برگزار خواهد شد در ادامه آمده است.

فرشته کريمی: مسابقات آسيايی بالاترين سطح فوتسال بانوان است زيرا هنوز مسابقات جام جهانی نداريم و هر مقامی که می‌خواهيم بايد در اينجا کسب کنيم. اميدوارم طلايی شويم چون من نقره‌ای شدن را دوست ندارم.

پريا نوروزی: نتيجه‌ ۲۰ ماه تلاشمان را می‌گيريم. مسئولان ورزش ايران از نزديک بازی ما را ديدند. ان‌شاءالله وقتی که به ايران برگرديم نگاهشان نسبت به فوتسال بانوان عوض شود!

نسيمه غلامی: بازی به بازی با هم هماهنگ‌تر شديم. خوشبختانه به عنوان تيم اول گروه صعود کرديم. اولين بار است که به فينال رسيديم. اميدوارم که طلا بگيريم و نشان دهيم که ورزش بانوان پيشرفت کرده.

فرزانه توسلی: تا قهرمانی يک پله راه داريم. همه به طلا فکر می‌کنيم. اميدوارم اين پيروزی‌ها ادامه داشته باشد، ما شايستگی آن را داريم و ان‌شاءالله با طلا بر می‌گرديم.

فاطمه اعتدادی: يکی از دلايل اصلی ما در صعود به فينال همدلی و يکدستی تيم بود. برای ما مهم نبود که چه کسی گل می‌زند، فقط می‌خواستيم برنده باشيم و افتخارآفرينی کنيم.

نسترن مقيمی: اولين سال حضورم در تيم ملی مصادف شد با بازی‌های آسيايی. خوشحال‌تر می‌شوم که اگر قهرمان شويم و بعد از ۵۰ سال اولين مدال طلا را در بخش تيمی ورزش بانوان کسب کنيم.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG