لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ تهران ۲۱:۴۸

سپاه از دستگیری «جاسوس» مرتبط با سرویس اطلاعاتی یک کشور عربی خبر داد


روابط عمومی سپاه پاسداران ناحیه سبزوار در بیانیه‌ای از دستگیری یک «جاسوس» مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی یکی از کشورهای عربی در خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، روابط عمومی سپاه ناحیه سبزوار، اعلام کرده است یک نفر با هویت معلوم که مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی یکی از کشورهای عربی بود، توسط عوامل اطلاعات سپاه سبزوار دستگیر شد.

این بیانیه درباره کشوری که این فرد برای آن «جاسوسی» می‌کرده، سخنی به میان نیاورده است.

بنا بر بیانیه سپاه ناحیه سبزوار «فرد بازداشت شده در جریان بازجویی‌ها به ارتباط با دو تبعه یکی از کشورهای عربی و انتقال اطلاعات مهم به این افراد همچنین بیش از ۱۰۰ مورد کلاهبرداری با استفاده از جعل عنوان مامور اطلاعات سپاه و... اعتراف کرده است.»

ین بیانیه افزوده است: «به این فرد توسط عوامل خارجی یک دستگاه لپ تاپ و تجهیزات جانبی جهت ارسال اخبار و اطلاعات تحویل داده شده و این فرد تاکنون ۱۱۰ میلیون ریال بابت اطلاعات ارسال شده به کشورهای بیگانه پول دریافت کرده است.»

در این بیانیه همچنین گفته شده تعدادی فشنگ جنگی، مرمی، پوکه، بیسیم، شوکر، لباس نظامی، جزوات مربوط به جاسوسی در منزل فرد دستگیر شده ضبط شده است.

اما در خصوص نحوه دستگیری این متهم به جاسوسی برای یکی از کشورهای عربی، روابط عمومی سپاه ناحیه سبزوار می‌گوید: «این فرد که در جریان سفر ریاست جمهوری به سبزوار به طرز مشکوکی به منطقه حفاظت شده و محل استقرار چرخ‌بال رئیس جمهور رفته بود، توسط کارکنان اطلاعات سپاه سبزوار شناسایی و از محل اخراج و روز بعد دستگیر شد.»

اعلام دستگیری یک فرد متهم به جاسوسی برای یک کشور عربی پس از دوره‌ای از درگیری اطلاعاتی میان ایران و شماری از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صورت گرفته است.

سال گذشته کویت از دستگیری یک شبکه جاسوسی مرتبط با سپاه پاسداران خبر داده بود. بحرین هم شماری از معترضان در کشورش را به ارتباط با ایران متهم کرده است. از سویی چندی پیش آمریکا از توطئه‌ای ایرانی برای ترور سفیر عربستان سعودی در واشینگتن خبر داده بود. ایران تا کنون تمام این اتهام‌ها را رد کرده است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG