لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۸

محمدتقی کروبی از دیدار با فاطمه و مهدی کروبی خبر داد


محمد تقی کروبی
محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی، اعلام کرد پس از ۳۸ روز سرانجام اعضای خانواده توانسته‌اند با فاطمه و مهدی کروبی دیدار کنند.

محمدتقی کروبی روز جمعه در وبلاگ خود می‌نویسد: «۳۸ روز از محرومیت دیدار تمامی اعضای خانواده با پدر و مادرم گذشته بود که در آستانه نوروز و با هماهنگی مقامات امنیتی امکان این دیدار برای من در آپارتمان مسکونی آنان فراهم گردید.»

محمدتقی کروبی بدون ذکر جزییات و چندوچون این ملاقات، از همه کسانی که خانواده کروبی و موسوی را در این روزها تنها نگذاشته‌اند قدردانی کرده است.

محمدتقی کروبی «همدلی و یاری مردم بزرگ» ایران را «سرمایه» دو خانواده موسوی و کروبی دانسته و می‌افزاید: «فرزندان کروبی و موسوی در این مسیر پرفراز و نشیب هرگز طعم تلخ تنهایی را به برکت مردم و معرفت بی‌نظیر آنان، مراجع تقلید شیعه، شخصیت‌های سیاسی اجتماعی و فرهنگی و … حس نکرده‌اند و ان شاء الله در آینده نیز حس نخواهند کرد.»

وی در ادامه ابراز امیدوار کرده است که «حق» خانواده‌های کروبی و موسوی، در اطلاع از روند حقوقی و قضایی خود «به رسمیت شناخته» شود و حاکمیت پاسخگوی تعهدات قانونی و بین‌المللی خود باشد.

پیش از این نیز فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، اعلام کرده بودند که ۱۷ اسفند امسال در حضور نیروهای امنیتی، توانسته‌اند «در خانه‌ای در خیابان پاستور» با پدر و مادر خود دیدار کنند.

سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، در گزارشی از قول دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نوشته بود که آنها ۱۷ اسفند ماه، در فضایی به شدت امنیتی «در خانه‌ای در خیابان پاستور» با پدر و مادر خود ملاقات کرده‌اند.

این ملاقات بر اساس گفته‌های فرزندان میرحسین موسوی، به خواست مسئولان امنیتی و تحت کنترل‌های شدید امنیتی صورت گرفته و از آنها خواسته شده بود تا درباره این دیدار سکوت کنند.

پس از فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، برای راهپیمایی روز ۲۵ بهمن که در شهرهای مختلف با حضور گسترده معترضان همراه شد، مقام‌های جمهوری اسلامی، ارتباط این دو رهبر معترضان و همسرانشان را با مردم و نزدیکانشان به طور کامل قطع کردند.
XS
SM
MD
LG