لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۵۸

آزمایش موشک قاره‌پیما از سوی روسیه

روسیه از آزمایش موفقیت‌آمیز یک موشک قاره‌پیما در روز سه‌شنبه خبر داد. این آزمایش موشکی در بحبوحه بحران اوکراین صورت گرفته است.


۰۷:۴۳ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
دولت کانادا اعلام کرده است که همکاری‌های نظامی خود با روسیه را معلق می‌کند. استفان هارپر، نخست‌وزیر کانادا روز سه‌شنبه گفت، تعلیق فعالیت‌های دوجانبه میان نیروی‌های مسلح کانادا و ارتش نظامی فدراسیون روسیه، شامل تمرین‌های از پیش برنامه‌ریزی‌شده و نشست‌ها و جلسه‌ها بین مقام‌های نظامی دو کشور هم می‌شود. نخست‌وزیر کانادا در عین حال از «بررسی» روابط کشور خود و روسیه خبر داده است.
۰۲:۲۳ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
رسانه‌های ترکیه گزارش داده‌اند که رزمناوهای روسیه روز سه‌شنبه از تنگه بسفر به سوی دریای سیاه عبور کرده‌اند. از سوی دیگر ارتش ترکیه اعلام کرد که روز دوشنبه پس از شناسایی یک هواپیمای جاسوسی روسیه که در امتداد ساحل ترکیه در دریای سیاه به پرواز درآمده بود، نیروی هوایی این کشور، جنگنده‌های اف-۱۶ خود را به پرواز درآورده است. ترکیه یکی از اعضای ناتو است.
۰۰:۴۲ ۱۴.۱۲.۱۳۹۲
کاخ سفید در واکنش به آزمایش موشکی روسیه این آزمایش را اقدامی «عادی» خواند و گفت از پیش روسیه به واشینگتن درباره این آزمایش موشکی اطلاع داده بود.
۲۳:۵۱ ۱۳.۱۲.۱۳۹۲
این موشک برای نخستین بار در دهه ۸۰ میلادی از سوی نیروهای شوروی به کار گرفته شد و پس از آن به دفعات بهبود یافت. برد این موشک تا ۱۰ هزار کیلومتر برآورد شده است.

بیشتر

XS
SM
MD
LG