لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۴

دستگیری «دعوت‌کنندگان» میتینگ دهه‌ هفتادی‌های مشهد


پاساژ پروما در مشهد محل قرار تلگرامی جوانان مشهدی

پس از برگزاری تجمع موسوم به «دهه هفتادی‌ها» در مشهد در روز پنجشنبه هفته گذشته، معاون دادستان این شهر خبر داد که دو جوان ۱۹ و ۲۰ ساله که در تلگرام جوانان را به حضور در این تجمع «دعوت کرده بودند»، با «دستورات ویژه قضایی» دستگیر شده‌اند.

قاضی «حیدری» در مصاحبه با شماره روز یکشنبه، ۶ تیر، روزنامه خراسان، همچنین اعلام کرد که افرادی که در محل تجمع بازداشت شده بودند «پس از ابراز ندامت» از اقدام خود آزاد شده‌اند اما «دو عامل اصلی» این تجمع برای «انجام تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس قرار گرفتند».

وی اضافه کرد: «متهمان می‌گویند برای آنکه به تهرانی‌ها اثبات کنیم ما هم می‌توانیم از این کار‌ها بکنیم اقدام به دعوت از اعضای شبکه‌های اجتماعی کردیم».

روز پنجشنبه سوم تیر تعدادی از جوانان مشهدی در پاساژ «پروما» در این شهر گرد هم آمده بودند. در صفحات اجتماعی از این تجمع با عنوان تجمع «دهه هفتادی‌ها» نام برده می‌شد که مشابه تجمع در پاساژ کوروش تهران در خرداد ماه بوده است.

در فیلم‌هایی که از این تجمع منتشر شده تعدادی زیادی از جوانان در حال دست زدن هستند. همچنین فیلم‌هایی از برخورد نیروی انتظامی با شرکت‌کنندگان در این تجمع منتشر شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، اعلام کرده بود که «این تجمع موجب ترافیک و بر هم خوردن نظم عمومی» شده است.

در خرداد ماه نیز تجمع گروهی از جوانان در تهران در پی یک قرار تلگرامی در پاساژ کوروش به «دخالت» پلیس و دستگیری تعدادی از افراد منجر شده بود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG