لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۰۱:۵۲

ملاقات میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با خانواده


سایت کلمه از پایان «روند بازتوانی قلب میرحسین موسوی» خبر داده و یادآورشده که «روند درمان زهرا رهنورد فعلا در مرحله آزمایش‌های مربوطه متوقف است.»

این سایت نزدیک به میرحسین موسوی روز یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ نوشت: «خانواده موسوی با پایان فرایند بازتوانی قلب میرحسین در انتظار آغاز مراحل بعدی درمان به سر می‌برند. هر چند که روند درمان برای زهرا رهنورد هنوز شروع نشده و فعلا در مرحله آزمایش‌های مربوطه متوقف است.»

میر حسین موسوی، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ به علت مشکلات قلبی در بیمارستان بستری شد و تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفت. در سال‌های گذشته بارها خبرهایی درباره وضعیت نامناسب جسمی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد منتشر شده است.

نرگس موسوی، فرزند میرحسین موسوی ، چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت، در صفحه فیسبوک خود نوشته بود که «نگرانی‌های جدی» در رابطه با وضعیت جسمانی خانم رهنورد وجود دارد.

تماشای بازی ایران و آرژانتین

سایت کلمه همچنین خبر داده که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، بازی فوتبال تیم ملی ایران و آرژانتین را از تلویزیون ایران به دقت تماشا کرده‌اند.

براساس این گزارش، میرحسین موسوی درملاقات با خانواده خود از« عملکرد و بازی خوب و حرفه‌ای بازیکنان تیم ملی ایران تمجید کرده و چنین رویدادهایی را سبب ساز افزایش روحیه ملی و یکی شدن مردم دانسته است».

به گزارش کلمه، میرحسین و رهنورد «در حال حاضر، هرهفته حدودا یک ساعت و نیم با خانواده خود ملاقات دارند.»

سایت کلمه فضای حاکم بر ملاقات‌ها را به شدت امنیتی توصیف کرد و افزود که « تمام ملاقات‌ها در برابر دوربین انجام می‌شود».

این سایت در عین حال نوشت که « فضای ملاقات در حد گفت‌وگوهای خانوادگی از شرایط بهتری نسبت به قبل برخوردار است.»

در ادامه این گزارش با اشاره به اینکه میر حسین موسوی و زهرا رهنورد در حضور دخترانشان اجازه تماس تلفنی با مادر زهرا رهنورد را دارند، آمده است: «دیدارهای خانم رهنورد با مادرش پس از دیدار اتفاقی چند نفر از فعالین سیاسی و معلمین با موسوی و رهنورد در خانه مادر خانم رهنورد دچار اخلال و تعویق‌های مکرر شده است.»

یکشنبه ۲۵ اسفند،۱۳۹۲تعدادی از معلمان و خانواده های زندانیان سیاسی که برای دیدار با احترام‌ السادات نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد، به منزل او رفته بودند به صورت اتفاقی با میرحسین رهنورد و زهرا رهنورد مواجه شدند و دقایقی با آنان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

سایت کلمه همچنین خبر داده که ماموران امنیتی از «تحویل دادن برخی از کتاب‌هایی که خانواده هر بار برای میرحسین و رهنورد تهیه می‌کنند خودداری می‌کنند. »

آقایان موسوی و کروبی و همسران آنها زهرا رهنورد و فاطمه کروبی، از زمستان سال ۱۳۸۹ و پس از دعوت از هواداران خود برای تظاهرات اعتراضی در حمایت از انقلاب‌های مصر و تونس، در حصر خانگی قرار گرفتند. خانم کروبی پس از مدتی از حصر آزاد شد.

مهدی کروبی در دی ماه ۱۳۹۲ از «خانه امن» وزارت اطلاعات به منزل خود در جماران منتقل شد و هم اکنون در منزل خود در حصر به سر می‌برد.

XS
SM
MD
LG