لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۸:۱۰

امتیازهایی که مجلس به روحانیون داد


مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در ادامه بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشورو مواد الحاقی به آن دولت را مکلف کرد تا با شناسایی حوزه‌های علمیه به عنوان نهادهای عمومی غیردولتی آنان را مشمول معافیت‌ها و امتیازهایی کند.

همچنین برابر این مصوبه مجلس وزارتخانه‌ها و ادارات جنگلداری موظف می‌شوند دربرنامه ریزی برای ایجاد مناطق مسکونی زمین لازم برای سا خت مساجد و ساخت محل کار ائمه جمعه به نام خانه علما در اختیار روحانیت گذارند.

احسان مهرابی روزنامه نگار در برلین در باره لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور و جایگاه آن در نظام قانون گذاری جمهوری اسلامی به رادیو فردا می‌گوید این لایحه ربطی مستقیم به لایحه برنامه ششم توسعه ندارد.

درباره امتیازهایی که در مصوبه مجلس برای مساجد و امام جماعت مساجد در نظر گرفته شده است هم آقای مهرابی می‌گوید برخی از این معافیت‌ها پیش از این هم در نظر گرفته شده بود.

از رضا علیجانی تحلیلگر سیاسی در پاریس پرسیدم دادن چنین امتیازهایی به بخشی از جامعه تا چه اندازه با قانون اساسی که برابری همه شهروندان در برابر قانون را حکم می‌کند سازگاری دارد.

گزارش جواد کوروشی از مصوبات مجلس و دادن امتیازهایی به روحانیت
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:22 0:00
لینک مستقیم

مجلس همچنین روز دوشنبه در چارچوب بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور به وزارتخانه‌های بهداشت و علوم اجازه دادتا با فروش اموالمازاد دانشگاه‌ها سرمایه صندوق‌های رفاه دانشجویی را افزایش دهند.

دیدن نظرات (۱۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG