لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۲۶

«ضدانقلاب»، پرسپولیس و رئال مادرید


امیرحسین جهانشاهی نفر دوم از سمت راست

در پی انتشار عکس‌های رئیس هیات مدیره پرسپولیس با امیرحسین جهانشاهی در اسپانیا، سازمان بسیج دانشجویی اعلام کرده مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس تحصن خواهند کرد.

کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در بیانیه‌اش از وزارت ورزش پرسیده: «ملاقات مسئولان پرسپولیس با امیرحسین جهانشاهی از عناصر معروف ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی به چه دلیل بوده؟»

آقای جهانشاهی بهمن ۸۹ به همراه مهرداد خوانساری و سردار مدحی در کنفرانسی موسوم به موج سبز که در پاریس برگزار شد، از تلاش برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی خبر داد.

او در نشست خبری که در سالن اجتماعات هتل رافائل برگزار شد به زبان فرانسه گفت: «ما با فشار بر شریان حیاتی رژیم جمهوری اسلامی که مسئله‌ انرژی‌ است، طی ۱۲ ماه آینده حکومت را به زانو درخواهیم آورد.»

حمیدرضا سیاسی در واکنش به بازتاب این ملاقات و تصاویر در رسانه‌ها می‌گوید به طور مستقیم با مسئولان رئال مادرید ارتباط برقرار کرده.

او که همراه با برادرش برای نخستین بار در دولت حسن روحانی بر سر زبان‌ها افتاده و وارد چرخه مدیریتی فوتبال شدند، می‌گوید: «مذاکراتی با جهانشاهی نداشتیم و در دفتر پرز با ایشان آشنا شدیم. جهانشاهی از منافع ما حمایت کرد. از سوابق این فرد هیچ شناختی نداشته و ندارم. جهانشاهی هیچ اطلاعی از فوتبال نداشت. این شخص برای این قضیه به دفتر پرز نیامده بود. وقتی با من به زبان فارسی احوالپرسی کرد، تازه متوجه شدم ایرانی است.»

این در حالی است که جهانشاهی قبلاً در تارنمای راه سبز امید نوشته بود: «از رئال مادرید خواسته‌ام تا در پاسداشت صلح و دوستى به ایران بروند و آنها نیز پذیرفته‌اند تا مهمان کشور عزیزمان باشند. امیدوارم بازى ﺗﻴﻢ پر ستاره که مهاجم مشهورش به عنوان برترین فوتبالیست جهان برگزیده شده با پرسپولیس که از افتخارات ورزش ایران است، راهى باشد براى درنوردیدن مرزها و نزدیکی دل‌ها و نقشى هر چند کوچک در تحقق آشتى ملى داشته باشد.»

جهانشاهی تاکید کرده بود مقدمات هماهنگى با باشگاه پرسپولیس در حال انجام است و جزئیات آن در آینده اعلام خواهد شد.

حمیدرضا سیاسی که با برکناری علیرضا رحیمی مدیرعامل قانونی پرسپولیس و گماردن حمید درخشان به عنوان سرمربی جدید، خبرساز شده در ادامه گفت: «نمی‌دانم چرا ایشان را به عنوان عامل موساد معرفی می‌کنند. به نظر من نمی‌تواند عامل موساد باشد. بسیار متمول و دارای روابط اقتصادی بسیار بالایی است. شاید ضدانقلاب و معاند با جمهوری اسلامی باشد اما اینکه عامل موساد باشد را نمی‌دانم.»

بهروز منتقمی سرپرست پرسپولیس هم گفته به هیچ عنوان بحث مذاکره با واسطه، بی‌واسطه و مستقیم با این شخص شکل نگرفت.

سیاسی همچنین در واکنش به بیانیه سازمان بسیج دانشجویی گفته: حساسیت خاص افرادی که به نظام نزدیک هستند قابل درک است. اگر شورای امنیت و یا مقامات حکومتی حکم به لغو این بازی بدهند، تابع قانون هستیم.

او درخواست مالی رئال مادرید را شش میلیون یورو عنوان کرد اما گفت قرار شده تخفیف بگیریم که مبلغ نهایی در سفر بعدی مشخص خواهد شد و «هنوز چیزی روی کاغذ نیامده.»

آقای سیاسی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود بدهی‌ هنگفت پرسپولیس که حدود صد میلیارد تومان برآورد شده، این بازی نمایشی انجام شود، گفت: بدهی‌ها یک موضوع است و برگزاری این بازی‌ها هم یک موضوع دیگر. ما در پرسپولیس تاکنون بازی در سطح رئال مادرید نداشته‌ایم.

در این لحظه خبرنگاران یادآوری کردند که پرسپولیس با بایرن مونیخ هم در تهران بازی کرده اما رئیس هیات مدیره پرسپولیس اطلاعی از این موضوع نداشت!

تلاش برای برقراری ارتباط با تیم‌های معتبر فوتبال جهان، از جمله اقدامات مدیران دولتی است که از سوی کارشناسان ورزش، برنامه‌ای صرفاً نمایشی و تبلیغاتی ارزیابی شده. آن هم در شرایطی که این باشگاه به خاطر مشکلات مالی، در تمدید قرارداد سیدجلال حسینی، مهرداد پولادی و محمدرضا خلعتبری ناموفق ماند.

زمستان پارسال هم رسانه‌های نزدیک به باشگاه پرسپولیس، تعدادی نامه تحت عنوان «مکاتبات فلورنتینو پرز با سردار رویانیان» منتشر کردند و طوری وانمود می‌شد که گویی برگزاری بازی دوستانه در تهران از جمله دغدغه‌های اصلی فلورنتینو پرز شده.

رویانیان با سفرهای مکرر به بهانه برای جذب سرمربی گرفته تا تاسیس نمایندگی در شهرهای مختلف اروپا و برپایی بازی دوستانه با تیم‌های غیر رسمی مانند پیشکسوتان میلان، رکورددار سفر خارجی بین مدیرعاملان این باشگاه است. رویه‌ای که به نظر می‌رسد مسئولین جدید این باشگاه نیز در پیش گرفته‌اند.

...........................................................................................................................................

نظر نویسنده بازتاب دیدگاه رادیو فردا نیست.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG