لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۶

در مسابقات اسنوکر آسیا به میزبانی امارات، تیم ملی ایران موفق به کسب جام قهرمانی شد.

مسابقات قهرمانی آسیا یک ماه قبل در قطر برگزار شده بود و از سال ۱۹۸۴ در حال انجام است. رقابت‌های امارات، چهارمین دوره مسابقات تیمی است.

بنا بر اعلام فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی ایران، ایران در بازی فینال مقابل هندوستان قرار گرفت و در یک بازی «سخت و نفسگیر» موفق شد بر این تیم غلبه کند تا روی سکوی برتر بایستد.

ایران با ترکیب سهیل واحدی و امیر سرخوش مقابل ادیتا مهتا و پانکاچ ادوانی قرار گرفت. پارت اول را هندوستان برد اما پارت دوم و سوم به سود ایران رقم خورد.

در پارت چهارم باز هم هندوستان توانست نتیجه را به سود خود رقم بزند تا بازی به تساوی کشیده شود.

در پارت پنجم و پایانی، همه چیز تا لحظات آخر مساوی بود. تا اینکه ایران توانست بر رقیب خود چیره شود و به جام قهرمانی آسیا دست یابد.

تیم ملی اسنوکر ایران در قالب دو تیم راهی امارات شد. تیم اصلی ایران متشکل از سهیل واحدی و امیر سرخوش با پیروزی مقابل تیم تایلند و مالزی به فینال رسید.

ایران ب با ترکیب سعید ابو لسانی و حامد ذره‌دوست با شکست مقابل مالزی از دور رقابت‌ها حذف شد.

پیشتر در مرحله یک هشتم پایانی «اسنوکر شش توپ» سهیل واحدی مغلوب محمد رئیس از افغانستان شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. سهیل واحدی هم در برابر نماینده مالزی شکست خورد تا او نیز حذف شود.

تیم ملی اسنوکر ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو نیز حضور داشت و در اولین گام بر فیلیپین غلبه کرد اما با قبول شکست مقابل تایلند از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

این تیم سپس موفقیت‌های متعددی را در مسابقات گوناگون قاره‌ای کسب کرد و با پیشرفت فنی، توانست جام قهرمانی در رقابت‌های تیمی آسیا را نصیب خود کند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG