لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۴:۱۷

قهرمانی ایران در اسنوکر تیمی آسیا


در مسابقات اسنوکر آسیا به میزبانی امارات، تیم ملی ایران موفق به کسب جام قهرمانی شد.

مسابقات قهرمانی آسیا یک ماه قبل در قطر برگزار شده بود و از سال ۱۹۸۴ در حال انجام است. رقابت‌های امارات، چهارمین دوره مسابقات تیمی است.

بنا بر اعلام فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی ایران، ایران در بازی فینال مقابل هندوستان قرار گرفت و در یک بازی «سخت و نفسگیر» موفق شد بر این تیم غلبه کند تا روی سکوی برتر بایستد.

ایران با ترکیب سهیل واحدی و امیر سرخوش مقابل ادیتا مهتا و پانکاچ ادوانی قرار گرفت. پارت اول را هندوستان برد اما پارت دوم و سوم به سود ایران رقم خورد.

در پارت چهارم باز هم هندوستان توانست نتیجه را به سود خود رقم بزند تا بازی به تساوی کشیده شود.

در پارت پنجم و پایانی، همه چیز تا لحظات آخر مساوی بود. تا اینکه ایران توانست بر رقیب خود چیره شود و به جام قهرمانی آسیا دست یابد.

تیم ملی اسنوکر ایران در قالب دو تیم راهی امارات شد. تیم اصلی ایران متشکل از سهیل واحدی و امیر سرخوش با پیروزی مقابل تیم تایلند و مالزی به فینال رسید.

ایران ب با ترکیب سعید ابو لسانی و حامد ذره‌دوست با شکست مقابل مالزی از دور رقابت‌ها حذف شد.

پیشتر در مرحله یک هشتم پایانی «اسنوکر شش توپ» سهیل واحدی مغلوب محمد رئیس از افغانستان شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. سهیل واحدی هم در برابر نماینده مالزی شکست خورد تا او نیز حذف شود.

تیم ملی اسنوکر ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو نیز حضور داشت و در اولین گام بر فیلیپین غلبه کرد اما با قبول شکست مقابل تایلند از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

این تیم سپس موفقیت‌های متعددی را در مسابقات گوناگون قاره‌ای کسب کرد و با پیشرفت فنی، توانست جام قهرمانی در رقابت‌های تیمی آسیا را نصیب خود کند.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG