لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۳۹

فرمانده نیروی دریایی اوکراین به نیروهای طرفدار روسیه پیوست


دریاسالار دنیس برزوسکی، فرمانده نیروی دریایی اوکراین، که از سوی دولت موقت به این سمت منصوب شده بود، روز یکشنبه به نیروهای هوادار روسیه در کریمه پیوست. وی روز شنبه، از سوی الکساندر تورچینوف، رئیس جمهور موقت اوکراین، به فرماندهی نیروی دریایی اوکراین منصوب شده بود.

در همین روز دولت موقت اوکراین نیروهای ذخیره این کشور را به خدمت فراخواند.

کاربران موبایل برای پیگیری پوشش زنده خبرهای اوکراین با کلیک بر این لینک به بخش اصلی وبسایت بروند.

از سوی دیگر در پی پیوستن فرمانده نیروی دریایی اوکراین به نیروهای طرفدار روسیه در کریمه دادستانی این کشور وی را به خیانت به کشور متهم کرد. دریاسالار دنیس برزوسکی که روز شنبه به فرماندهی نیروی دریایی اوکراین منصوب شده بود، روز یکشنبه به نیروهای طرفدار روسیه اعلام وفاداری کرد.

کریمه اعلام کرد بیشتر واحدهای ارتش اوکراین که در این شبه جزیره حضور دارند، وفاداری خود را به دولت کریمه ابراز داشته‌اند. مقام‌های کریمه می‌گویند که بیشتر واحدهای ارتش اوکراین بدون «شلیک گلوله‌ای» در کنار نیروهای هوادار روسیه قرار گرفته‌اند. این مقام‌ها در عین حال به واحدهایی که به کیف وفادارند هشدار داده‌اند که اگر تسلیم نشوند مجازات خواهند شد.

جان کری، وزير امور خارجه آمريکا در گفت‌وگو با تلويزيون ان‌بی‌سی هشدار داده که اگر ولاديمير پوتين برای پايان بحران اقدام نکند با تحريم‌های متحدانش در گروه ۸ مواجه خواهد شد و خواهد ديد که تاجران آمريکايی از روسيه خارج می‌شوند.
XS
SM
MD
LG