لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۵۴

در نخستین روز از سیزدهمین دوره جام جهانی بسکتبال جوانان، ایران در برابر آمریکا، قرار گرفت و با نتیجه ۱۰۸ بر ۴۸ شکست خورد.

این رقابت‌ها در مصر برگزار می‌شود و تیم‌های ایتالیا و آنگولا نیز با ایران و آمریکا هم‌گروه‌اند.

این سومین مصاف جوانان ایران و آمریکا در تاریخ جام جهانی است. اختلاف۶۰ امتیازی در این بازی، بدترین نتیجه ایران در برابر آمریکا محسوب می‌شود.

آمریکا در دو دوره قبلی به قهرمانی رسیده است. ایران با کسب عنوان قهرمانی آسیا که در تهران برگزار شد، جواز ورود به جام جهانی را دریافت کرده است.

ملی‌پوشان ایران با میانگین قامت۱۹۳ سانتیمتر در این مسابقات حضور دارند. میثم عابدی ۲۱۳ سانتیمتری بلندترین بازیکن مسابقات است. او در برابر آمریکا نمایش ناموفقی داشت.

احسان صمدی با ۱۱ امتیاز بیشترین امتیاز را برای ایران کسب کرد و محمدرضا بهرام‌زاد نیز مطابق آمار، موثرترین بازیکن ایران معرفی شد.

فقط ۴۲ درصد پرتاب‌های آزاد ایران وارد سبد شد. در تمام طول بازی، حتی یک بلاک هم به نام ایران به ثبت نرسید.

در روزی که نیمکت ایران شش امتیاز بیش از ترکیب اصلی آورد، امیرحسین آذری و محمدحسین جعفری پراشتباه ظاهر شدند. آذری هنگام تعویض در کوارتر اول بازی، از عصبانیت، پیراهنش را با شدت پرتاب کرد.

امیرحسین خندان هر شش پرتاب اولش را از دست داد و از هشت تای اول فقط یکی وارد سبد شد.

اغلب شوت‌های سه امتیازی بازیکنان ایران، حتی به سبد نمی‌رسید. از شش اقدام به شوت سه امتیازی توسط جعفری، هیچکدام وارد سبد نشد.

در طرف دیگر میدان، هامیدو دیالو با کسب ۱۷ امتیاز و تاثیرگذاری۲۲بهترین بازیکن میدان بود. ادواردز، واشنگتن و مک کوی نیز جزو بهترین‌های آمریکا بودند.

پیش از این، سنگین‌ترین شکست ایران مقابل جوانان آمریکا در سال ۲۰۰۹ رقم خورد که ایران بازی را با ۵۱ امتیاز فاصله واگذار کرد.

گوردون هیوارد ستاره یوتا جاز، سِت کری از دالاس (برادر استفن کری) و کلی تامپسون ستاره گلدن استیت از جمله بازیکنان آمریکا در آن مسابقه بودند.

در دوره قبلی همین رقابت‌ها نیز جاش جکسون مقابل ایران درخشید. او به اتفاق جیسون تاتوم و اوانز از جمله بازیکنان آمریکا در آن دیدار هستند که از امسال، در NBA بازی خواهند کرد.

در سایر دیدارهای روز نخست، اسپانیا مقابل ژاپن به برتری رسید. کانادا از سد مالی گذشت. کره جنوبی مغلوب نیوزلند شد و فرانسه در برابر آرژانتین، برنده از میدان بیرون آمد.

بنا بر اعلام خبرگزاری ایسنا، یکی از عکاسان ورزشی ایران که آیدی کارت این رقابت‌ها و ویزای مصر را داشت، در فرودگاه قاهره بازداشت و به ایران بازگردانده شد.

مسئولان فرودگاه مصر برای ساعاتی از ورود علی توفیق دبیر فدراسیون بسکتبال به این کشور جلوگیری کردند اما او سرانجام اجازه ورود یافت.

اشکان مهریار عکاس اعزامی از ایران می‌گوید تمام وسایلش ضبط شده‌، پنج ساعت کنار افرادی خاطی فرودگاه قاهره بازداشت بوده و سرانجام «بدون هیچ توضیحی» به ایران بازگردانده شده‌ است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG