لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۴۵
در پايان دور اول رقابت‌های تنيس زنان پکن، آنا ايوانوويچ و يلنا يانکوويچ از صربستان، پتی اشنايدر از سوئيس، ماريا شاراپووا و ماريا کريلنکو از روسيه از تنيس بازهايی بودند که با برتری مقابل حريفان، راهی دور بعد شدند.

کارولين ووزنياکی از دانمارک با قهرمانی در تورنمنت توکيو که از سری رقابت های مسترز ۵۰۰ امتيازی است، در آستانه صعود به صدر جدول تنيس بازان حرفه ای جهان قرار گرفته است. او در دور اول استراحت داشت.

در آخرين رده‌بندی که پايان ماه سپتامبر اعلام شد، سرينا ويليامز ۳۱۰ امتياز از ووزنياکی ۲۰ ساله پيش است.

ارغوان رضايی که اينک در رده شانزدهم برترين تنيس بازهای زن جهان قرار دارد، در همان دور نخست با شکست مقابل رقيب آرژانتينی از دور مسابقات حدف شد.

جايگاه فعلی رضايی، بهترين رتبه او در دوران ورزشی‌اش محسوب می‌شود، اما با اين شکست‌ها در رده‌بندی بعدی، از جمع بيست نفر برتر خارج خواهد شد.

رضايی پس از قهرمانی در تورنمنت سوئد، در هشت تورنمنت بعدی متحمل شکست شده است.

تنيس باز ايرانی‌تبار، در هفت تورنمنت قبلی نيز حداکثر دو دوره در جدول دوام آورده است. کارنامه ارغوان رضايی از رقابت‌های رولان گاروس ۲۰۱۰ تا امروز به شرح زير است.

او پيش از رولان گاروس، با کسب عنوان قهرمانی در مادريد که شگفتی بزرگ اين تورنمنت محسوب می شد، در دنيای تنيس خبر ساز شده بود.

رولان گاروس

ارغوان رضايی که با قهرمانی در اوپن مادريد خبرساز شده بود، ابتدا هايدی ال تاباخ از کانادا را به راحتی از پيش رو برداشت. رضايی سپس از سد آنجليکا کربر آلمانی گذشت.

رضايی که به دور سوم رسيده بود، در يک ديدار بسيار نزديک که سه ست طول کشيد، مغلوب ناديا پترووا از روسيه شد تا از جدول بازی‌ها خارج شود.

اگون کلاسيک

در اين تورنمنت که به ميزبانی بيرمنگان در انگلستان برگزار می‌شود، رضايی در اولين رقابت آناستازيا رودينووا از استراليا را مغلوب کرد. ميريانا لوچيچ از کرواسی و سارا ارانی از ايتاليا، ديگر رقبای مغلوب رضايی بودند.

ارغوان به دور چهارم رسيد و در نيمه نهايی به لی نا از چين باخت. اين چينی با پيروزی بر شاراپووا در فينال به قهرمانی رسيد.

ايستبورن

در دوون شاير پارک، ارغوان در اولين بازی مقابل کارولينه ووزنياکی از دانمارک که الان تنيس باز شماره ۲ دنياست به برتری رسيد. اما در دومين ديدار، مغلوب ماری خوزه مارتينز سانچز از اسپانيا شد تا از اين تورنمنت که در انگلستان برگزار می شد حذف شود.

ويمبلدون

در سومين گرند اسلم سال، رضايی ابتدا ماگدالنا ريباريکووا از اسلواکی را شکست داد. رضايی در دومين ديدار، در سه ست مغلوب کلارا زاکوپالووا از جمهوری چک شد تا از صحنه رقابت های ويمبلدون خارج شود.

باستد

در تورنمنت سوئد، ليلا اوسترلو از امريکا، رناتا وراکووا از جمهوری چک، آرانتسا پارا سانتوخا از اسپانيا و لوسی سافارووا از جمهوری چک، مغلوب رضايی شدند تا او پا به فينال بگذارد.

رضايی در فينال مقابل گيزلا دولکو از آرژانتين نيز به برتری رسيد تا به عنوان قهرمانی دست يابد. اين مسابقات از سری رقابت‌های ۲۵۰ امتيازی بود.

پالرمو

رضايی پس از قهرمانی در سوئد راهی ايتاليا شد. او ابتدا سيمونه هالپ رومانيايی را شکست داد. ماريانا دوکه مارينو از کلمبيا، رقيب مغلوب بعدی رضايی بود.

رومينا اوپراندی از ايتاليا با غلبه بر رضايی در دور سوم شگفتی ساز شد.

سن ديگو

در اين تورنمنت ۷۰۰ هزار دلاری، ارغوان رضايی فقط يک دور بازی کرد و با قبول شکست مقابل آليسا کليبانووا از روسيه، از جدول حذف شد.
سوتلانا کوزنتسوا از روسيه با پيروزی مقابل اگنسيزکا رادونسکا از لهستان، فاتح رقابت‌ها شد.

سين سيناتی

ارغوان رضايی که بخت شماره ۱۴ بازی‌ها بود، در دور نخست مغلوب بويانا يوانوفسکی از صربستان شد تا از دور مسابقات کنار برود.
در ديدار پايانی اين تورنمنت، کيم کلايسترز با غلبه بر ماريا شاراپووا به عنوان قهرمانی دست يافت.

مونترال

در راجرز کاپ کانادا، ارغوان رضايی ابتدا پترا که ويتووا از جمهوری چک را شکست داد. او در دومين ديدار، مغلوب جی ژنگ از جمهوری چک شد تا از دور رقابت ها کنار برود.

نيويورک

در يو اس اوپن امسال، ارغوان رضايی ابتدا ماگدالنا ريباريکووا از اسلواکی را شکست داد.

رضايی اما در گام بعدی مغلوب بئاتريس کاپرا از ايالات متحده شد تا وداعی زودهنگام با آخرين گرند اسلم سال داشته باشد.
کبک

در تورنمنت کانادا، او در همان گام اول مغلوب جيل کرايباس ۳۶ ساله از آمريکا شد.

کرايباس که مسن‌ترين تنيس باز رقابت‌ها بود در گام بعدی حذف شد اما با همين پيروزی مقابل ارغوان، موفق شد به جمع ۱۰۰ نفر برتر جهان راه يابد. او در حال حاضر رتبه ۹۷ را به خود اختصاص داده است.

توکيو

در تورنمنت توکيو، او که بخت شماره ۱۴ بازی‌ها بود، ابتدا پولانا هرکوگ از اسلوونی را از پيش رو برداشت. اما در گام بعدی مقابل کوکو وانده ويگه تنيس باز ۱۸ ساله امريکايی شکست خورد.

وانده ويگه که در رده ۱۶۶ جهان قرار دارد، با راهيابی به مرحله يک چهارم نهايی اين رقابت ها، صعود چشمگيری در رنکينگ ماه اکتبر خواهد داشت.
پکن
در تورنمنت پکن نيز او فقط يک دوره در بازی ها مشارکت داشت. تنيس باز ايرانی‌تبار، مقابل گيزلا دولکو از آرژانتين شکست خورد و از دور بازی ها کنار رفت.

اين رقابت‌ها هم اکنون در دور دوم در حال پيگيری است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG