لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۳۸
در آخرين مسابقه از هفته چهارم ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، تيم پرسپوليس با تک گل غلامرضا رضايی در دقيقه ۳۷،صنعت نفت را در آبادان شکست داد و به فاصله يک امتيازی ذوب آهن پيشتاز رسيد.

اين مسابقه بدون حضور تماشاگر بود و مسئولان مسابقه و فدراسيون فوتبال نتوانستند مانع تماشاگرانی شوند که از روی ديوارها و ساختمان‌های مجاور ورزشگاه تختی شاهد بازی دو تيم پرطرفدار بودند.

پيش از شروع مسابقه هم تعدادی تماشاگر معترض در پشت درهای بسته ورزشگاه عليه حجت الله شريفی، رئيس کميته انضباطی شعار سر دادند.

به گزارش خبرگزاری ايسنا سرمربی تيم صنعت نفت آبادان نيز پس از اعتراض به نحوه قضاوت داور از زمين اخراج شد و تيم خود را از جايگاه ويژه هدايت ‌کرد.

سرمربی پرتغالی پس از اخراج از کنار زمين دور نمی‌شد. پس از گذشت سه دقيقه از اخراج آلفردو کاسميرو، داور بازی را قطع کرد و پس از دور شدن پردردسر سرمربی صنعت نفت، بازی ادامه يافت.

برپايه اين گزارش پيش از آغاز بازی ازدحام جمعيت در جلو در ورودی ورزشگاه، مانع ورود خبرنگاران و عکاسان شده بود. ماموران حراست ورزشگاه نفت آبادان نيز از ورود خبرنگاران و عکاسان که دارای کارت از حراست سازمان تربيت بدنی خوزستان بودند، جلوگيری کردند.

بالاخره پس از گذشت ۳۰ دقيقه از بازی برخی از خبرنگاران با بحث و جدل های فراوان موفق شدند از در ورودی ورزشگاه داخل شوند اما پس از آن نيز از ورود آنها به جايگاه ويژه خبرنگاران جلوگيری به عمل آمد.

مشکل ورود به زمين مسابقه گريبان‌گير تعدادی از عکاسان هم شد و برخی از آنها تا پايان نيمه نخست بازی پشت درهای بسته در انتظار ورود به حاشيه زمين مسابقه نشستند.

خبرگزاری دانشجويان به اين نکته اشاره دارد که جايگاه ويژه خبرنگاران نيز با حضور افراد غيرخبرنگار و شرايط نامناسب رفاهی حال و هوای ديگری داشت. افرادی که در جمع خبرنگاران حضور داشتند با «فحاشی و الفاظ ناشايست» اعتراض خود را به نحوه قضاوت داور ميدان ابراز می‌کردند. ظاهرا اين غيرخبرنگاران با اطلاع ماموران درهای وروردی به ورزشگاه آمده بودند.

گل رضايی باعث شد تا او با مجموع چهار گل زده در رده دوم گلزنان اين فصل قرار گيرد. ادينيو، بازيکن برزيلی تيم مس کرمان، در نخستين پيروزی تيمش در اين فصل به تنهايی هر پنج گل تيمش را در برابر شهرداری تبريز زد تا به ناگهان پيشتاز گلزنان شود.

در اين بازی سعيد مظفری زاده در نيمه نخست به بازيکنی اخطار نداد، اما در رقيقه ۷۸ آلفردو کاسيميرو سرمربی پرتغالی تيم صنعت نفت را به دليل اعتراض اخراج کرد و علاوه بر اخطار به سه بازيکن پرسپوليسی و دو بازيکن آبادانی هدايت شهرياری از صنعت نفت را وقت تلف شده با کارت قرمز رو به رو کرد.

پرسپوليس در نيمه‌ای گل پيروزی را به ثمر رساند که بيشتر صاحب توپ و ميدان بود. در نيمه دوم صنعت نفت بار ها در موقعيت گل تلافی تساوی بخش قرار گرفت که ناکام ماند. يک بار هم ديرک دروازه مانع گلزنی ميزبان شد.

صنعت نفت با اين شکست پذيرای نخستين گل در ليگ برتر شد، اما به لحاظ تفاضل گل همچنان برتر از پرسپوليس باقی ماند.

پرسپوليس: عليرضا حقيقی، سپهر حيدری، عليرضا نورمحمدی، حميدرضا علی عسگری، عليرضا محمد، مازيار زارع، مهدی شيری، محمد نوری، هادی نوروزی، غلامرضا رضايی و امير حسين فشنگچی
سرمربی: علی دايی


صنعت نفت: حسن هوری، هدايت شهرياری، فرهاد آل خميس، سجاد مشکل پور، عباس مرداسی، علی ممبينی، اميد شريفی نسب، وحيد پالوج، محمد ذولفنون، طالب ريکانی و روح اله عرب
سرمربی: آلفردو کاسيميرو

در هفته چهارم استقلال در يک بازی پرحاشيه با استيل آذين دو بر دو مساوی کرد.

پاس با پيروزی يک بر صفر بر تراکتورسازی در ورزشگاه محروم از حضور تماشاگر در تبريز به جمع مدعيان آمد. اين مسابقه به دليل قطع برق در دو روز انجام شد که گل پيروزی در ۵۷ دقيقه روز دوم به ثمر رسيد!

ذوب آهن کرج با پيروزی دو بر صفر بر سايپا با ده امتياز به تنهايی در صدر رده بندی ايستاد. ملوان در زمين پيکان قزوين يک بر يک مساوی کرد و صبا پنج بر دو راه آهن را در قم شکست داد. سپاهان شاهين بوشهر را در اصفهان يک بر صفر مغلوب کرد و پس از سه تساوی پياپی به نخستين پيروزی فصل رسيد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG