لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۹:۵۹

تساوی سپاهان با پرسپولیس در جدال هجومی


در نخستین بازی از هفته سی‌ام لیگ بر‌تر فوتبال ایران پرسپولیس و سپاهان در در ورزشگاه مملو از جمعیت فولادشهر به تساوی ۱-۱ رسیدند.

رقم خوردن تساوی بین سرخپوشان تهران و زردپوشان اصفهان نتیجه‌ای خوشایند برای تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران دیگر مدعیان کسب عنوان قهرمانی در یازدهمین دوره لیگ بر‌تر بود.

در نیمه اول هر دو تیم فرصت‌های گلزنی متعددی داشتند که با واکنش سنگربان‌ها یا بی‌دقتی مهاجمان، این موقعیت‌ها از دست رفت و با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

در نیمه دوم کرانچار و دنیزلی مجدداً تیم‌های خود را با اندیشه‌های هجومی روانه میدان کردند. باز فرصت‌های زیادی رقم خورد و بازی زیبایی به نمایش درآمد.

رحمان احمدی و حسین هوشیار با عملکردی بدون اشتباه، اجازه ندادند توپی از خط دروازه‌ها بگذرد. شوت محمد نوری، موقعیت گلزنی علی کریمی و فرارهای برونو سزار از سمت راست از جمله اتفاقات مهمی بود که در طول بازی رخ داد و راهی به چارچوب نیافت.

در یک صحنه هم مامادو تال برای دفع خطر به توپ ضربه زد که در آستانه ورود به دروازه، هوشیار آن را به آغوش کشید.

با شدت گرفتن حملات پرسپولیس، سپاهانی‌ها در ضد حمله‌ای توسط جواهیر سوکای بازیکن آلبانیایی خود صاحب موقعیت شدند. بازی بدون توپ برونو سزار نیز به سوکای فضای مناسب را داد تا پس از استارت انفجاری‌اش با استفاده از خروج ناموفق هوشیار، دروازه او را باز کند.

به نظر می‌رسید با این گل دهمین شکست در کارنامه پرسپولیس ثبت خواهد شد، اما این تیم با خیمه زدن بر روی دروازه حریف، در دقیقه ۸۵ روی ارسال زیبای مهدوی‌کیا و رفت و برگشت متعاقب آن، توسط محمد نوری دروازه سپاهان را باز کرد.

نوری وقتی به رحمان احمدی دروازه‌بان فصل قبل پرسپولیس گل زد با بالا رفتن از حصار پشت دروازه سپاهان، شادی‌اش را با هواداران تیمش تقسیم کرد.

سپاهان با ۵۹ امتیاز در صدر جدول باقی ماند تا در صورتی که روز جمعه مدعیان قهرمانی (تراکتورسازی و استقلال) هفته سی‌ام را با موفقیت پشت سر بگذارند، رقابت‌ برای کسب جام قهرمانی داغ‌تر شود.

پرسپولیس نیز با این تساوی ۳۹ امتیازی باقی ماند و با یک بازی بیشتر در جایگاه هشتم جدول ایستاد. با توجه به اعتراض پرسپولیس به کمیته استیناف درباره ۲ امتیاز کسر شده، ممکن است با اعمال جریمه در نظر گرفته شده، این تیم ۳۷ امتیازی شود. موضوعی که سردرگمی رسانه‌های ورزشی در محاسبه امتیازات سرخپوشان را در پی داشته است.

رحمان احمدی، سیدجلال حسینی، هادی تأمینی، ابوالحسن جعفری، هاشم بیک‌زاده، امید ابراهیمی، فابیو جانواریو (۶۵- جواهیر سوکای)، محرم نویدکیا، مهدی کریمیان (۵۸- احمد جمشیدیان)، سیدمهدی سیدصالحی و برونو سزار برای سپاهان به میدان رفتند.

در ترکیب پرسپولیس نیز حسین هوشیار، مجتبی شیری (۷۷- مهدی مهدوی‌کیا)، علیرضا نورمحمدی، امیرحسین فشنگچی، سامان آقازمانی، ممدو تال، حسین بادامکی، علی کریمی، محمد نوری، ایمون زاید، هادی نوروزی (۶۷- جواد کاظمیان) بازی کردند. کاظمیان که خود یار تعویضی بود، در دقایق آخر جایش را به وحید هاشمیان داد.

دنیزلی: برای استقلال بازی نمی‌کنیم

سرمربی پرسپولیس پس از پایان بازی گفت: کاری به استقلال نداریم و برای موفقیت تیم خودمان تلاش می‌کنیم.

مصطفی دنیزلی با ستایش سپاهان گفت آنها از نظر روند تیمی بهترین شرایط را دارند و جایگاه‌شان در جدول نشان‌دهنده این موضوع است. مجبور بودیم نشان دهیم که یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های ایران هستیم.

دنیزلی افزود نتیجه خوبی به دست آوردیم اما منظور از نتیجه خوب پیروزی است و این یعنی ما به اندازه پیروز شدن، فرصت ایجاد کردیم. اگر می‌باختیم حیف می‌شد.

او درباره ائتلاف استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی آبی‌پوشان گفت: این طور نیست و ما فقط برای خودمان و موقعیت پرسپولیس در جدول بازی می‌کنیم. اینکه استقلال یا سپاهان قهرمان شوند برای ما تفاوتی نمی‌کند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا سپاهان پتانسیل قهرمانی در لیگ را دارد، گفت: همین طور است و آنها استحقاق قهرمانی را دارند. این تیم هم در آسیا و هم در لیگ چنین موضوعی را ثابت کرده است.

دنیزلی پس از سئوالی درباره دروازه‌بان تیمش در حالی که می‌خندید پاسخ داد: از هوشیار راضی بودم. شاید کار بزرگی به دوشش نیفتاد و غیر از گلی که دریافت کرد، کار سختی نداشت! البته در لحظات آخر توپ را با تاخیر به حرکت در می‌آورد که این برای بازیکنی در تیم بزرگ، چیزی به همراه نخواهد داشت.

سرمربی پیشین گالاتاسرای با رد این موضوع که پرسپولیس افت کرده است، گفت: در دو جبهه ایران و آسیا می‌جنگیم. برخی از بازیکنان فقط در آسیا هستند و برخی دیگر در هر دو حضور دارند. اما هیچ‌گاه در تن بازیکنانم خستگی را ندیدم. نکته مثبت موضوع این است که بعد از گل به بازی برگشتیم.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه چرا پس از اعلام رای کمیته انضباطی مبنی بر کسر دو امتیاز، برخلاف مربیان ایرانی مصاحبه‌‌ای انجام نداده است، گفت: در لیگ ترکیه اشتباهات داوری، قهرمانی را از تیمم گرفت اما این مسئله به هیات مدیره و مدیر عامل مربوط می‌شود. خطای انسانی داور جزو بازی است. برخی مواقع به سود ما و برخی اوقات به ضرر ما است.

دنیزلی درباره تعویض جواد کاظمیان، آن هم در شرایطی که او خودش به عنوان یار ذخیره به میدان آمده بود، گفت: او به خاطر تغییر سیستم تعویض شد، نه به دلیل نوع بازی‌اش. جواد همچنان از مهم‌ترین بازیکنان پرسپولیس است.

سرمربی پرسپولیس درباره جایگاه احتمالی این تیم در پایان فصل گفت: الان جایگاه مناسبی نداریم اما انگیزه بازیکنانم از جایگاه‌مان بسیار بهتر است.

کرانچار: یک امتیاز طلایی گرفتیم

سرمربی سپاهان معتقد بود با توجه به شرایط بازی با پرسپولیس و در روزی که تیم او خوب نبوده، موفق به کسب «یک امتیاز طلایی» شده‌اند.

زلاتکو کرانچار مانند دنیزلی با تمجید از کیفیت و زیبایی بازی گفت: اگر می‌توانستیم ۳ امتیاز را کسب کنیم تا حدودی راه‌مان برای قهرمانی هموار می‌شد اما کیفیتی که در پنج ماه اخیر داشتیم را در این بازی ارائه نکردیم.

او در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران درباره آنچه بازی ضعیف سید صالحی و سزار عنوان کرده بود، گفت: آنها شانس‌های زیادی را از دست دادند. از خط هافبک راضی نیستم و فقط نویدکیا کیفیت خودش را نشان داد. جان واریو و کریمیان باید بیشتر کمک می‌کردند. اگر یکی دو نفر دیگر مثل نویدکیا داشتیم شرایط قطعا بهتر می‌شد. گلی که زدیم نتیجه تلاش بی‌نهایتی بود که از خود به نمایش گذاشتیم اما متاسفانه گل عجیبی خوردیم که بر اثر اشتباهات بازیکنان رخ داد و باعث شد ۳ امتیاز را از دست بدهیم.

کرانچار درباره غیبت محسن بنگر گفت: این بازیکن فوق العاده است و نبودش برای ما خوب نیست اما تامینی توانست جای بنگر را پر کند.

سرمربی سپاهان درباره اینکه چه تدابیری برای حواشی احتمالی در هفته‌های پایانی لیگ بر‌تر دارد، گفت: مجبورم بگویم که برخی مواقع به خاطر مسائل داوری با زخم معده به خانه می‌روم و واقعاً فشار روی من زیاد است. تیم‌هایی که مقابل ما بازی می‌کنند انگیزه بالایی دارند. ما هم کاری به حواشی نداشته و نداریم و با تقویت انگیزه بازیکنان، سپاهان مجدداً قهرمان لیگ بر‌تر خواهد شد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG