لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ تهران ۰۱:۱۱

روزنامه بهار بار دیگر توقیف شد


شماره ۸۱ روزنامه بهار

روزنامه اصلاح‌طلب «بهار»، چاپ تهران، به دستور مقامات قضایی ایران بار دیگر توقیف شد.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه ایران، شامگاه شنبه، ۱۲ دی به نقل از «یک منبع آگاه قضایی» گزارش داد که روزنامه بهار از روز یکشنبه حق انتشار ندارد و به پرونده اتهامات آن در دادسرای فرهنگ و رسانه رسیدگی می‌شود.

این گزارش اتهام روزنامه بهار را «تبلیغ علیه نظام» و انتشار مطالبی عنوان کرده است که «به اساس جمهوری اسلامی ایران لطمه وارد می‌کند»، اما مشخص نیست کدام مطالب این روزنامه مصداق چنین اتهاماتی است.

روزنامه بهار با احتساب این حکم قضایی برای پنجمین بار است که توقیف می‌شود.

دوره جدید انتشار این روزنامه از اواخر شهریور ماه آغاز شد و در این مدت ۸۱ شماره آن منتشر شد.

آخرین شماره این روزنامه حاوی تیتری در صفحه نخست آن است که به نام محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران اشاره دارد. آقای خاتمی به گفته مقامات قضایی ایران ممنوع النام و ممنوع التصویر است، امری که در ماه‌های گذشته به بحث‌های دامنه‌داری در فضای سیاسی ایران تبدیل شده است.

روزنامه بهار نیز در مطلبی با عنوان «تناقض‌گویی‌های ناتمام یک سوژه؛ بلاتکلیفی رسانه‌ها درباره ممنوعیت‌های خاتمی» به این مناقشه می‌پردازد. با این حال مشخص نیست که توقیف این روزنامه ارتباطی با چنین مسئله‌ای دارد یا نه.

در در دوره اخیر انتشار روزنامه بهار منصور قنواتی صاحب امتیاز این روزنامه و سعید پورعزیزی رئیس شورای سیاست‌گذاری آن است. آقای پورعزیزی در دوره‌های پیشین مدیرمسئول روزنامه بهار بود.

دیدن نظرات (۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG