لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۳۵

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، از برخوردهای دوگانه با وزارت ارشاد در مقابل دیگر دستگاه‌های فرهنگی نظیر سازمان صداوسیما انتقاد کرده و گفت که اکنون تنها این وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که مورد مواخذه قرار می‌گیرد.

روزنامه فرهیختگان روز سه‌شنبه، ۹ آذر، اظهارات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، را بازتاب داده که در آن عنوان می‌کند این وزارتخانه «به دلیل تنوع دیدگاه‌ها همواره مورد تهاجم بوده است».

آقای هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: «در حالی که در سایر دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی از جمله صداوسیما موسیقی و فیلم‌های زیادی تولید و پخش می‌شود، ولی حساسیت نسبت به این دستگاه‌ها و سازمان‌ها کم است، اما در مورد تولیدات مربوط به وزارت ارشاد که به بخش دولتی مربوط می‌شود، حساسیت‌ها، انتقادات و مطالبه‌گری بسیار زیاد است و بعضا وزیر مورد مواخذه و سوال قرار می‌گیرد.»

در آخرین روزهای ماه مهر استعفای علی جنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ طور رسمی پذیرفته شد تا رضا صالحی امیری جایگزین او در این وزارتخانه شود.

از عمده مسائل مناقشه‌انگیز در دوره وزارت آقای جنتی، مخالفت طیف‌هایی از اصول‌گرایان با برگزاری کنسرت موسیقی در شهرهای مذهبی نظیر مشهد و قم بود که به استعفای مدیرکل ارشاد استان قم نیز منجر شد.

آقای جنتی در نطق مراسم تودیع خود از وجود «اتاق‌های فکر برای تخریب دولت و به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» سخن گفت و عنوان کرد که «بداندیشان... هر روز یک چالش و سوژه و حاشیه درست می‌کردند و از این رو مجبور بودیم مدت زمان زیادی از وقت کاری را صرف پاسخگویی کنیم».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG