لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ تهران ۲۳:۲۱

حکم توقیف شش ماهه روزنامه «بهار» و مجازات مدیرمسوول آن قطعی شد


آخرین شماره روزنامه بهار در آبان ۱۳۹۲

وکیل روزنامه بهار می‌گوید که حکم شش ماه توقیف این روزنامه و مجازات مدیرمسئول آن قطعی شده است.

جمال خندان روز چهارشنبه، ۲۲ مرداد به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت که شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور حکم دادگاه بدوی درباره پرونده روزنامه بهار را تایید کرده است.

حکم این دادگاه اسفند پارسال در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی صادر شد که شامل شش ماه توقیف این نشریه و مجازات سعید پورعزیزی، مدیرمسئول آن به ۹۱ روز حبس تعزیری با دو سال تعلیق بود.

روزنامه اصلاح‌طلب بهار آبان پارسال به دنبال انتشار مطلبی درباره مسئله مناقشه‌انگیز خلافت پس از درگذشت پیامبر اسلام توقیف شد که هم‌اکنون بیش از ۹ ماه از توقیف آن می‌گذرد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، در گزارشی گفته است که حکم شش ماه توقیف روزنامه بهار از زمان قطعی شدن رای دادگاه در دیوان عالی کشور محاسبه خواهد شد.

اتهامات سعید پورعزیزی «فعالیت تبلیغی علیه نظام، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع، ترویج مطالبی که به اساس جمهوری اسلامی ایران لطمه وارد می‌کند و نقل مطالب از گروه‌های مخالف داخلی» عنوان شده است.

این روزنامه از زمان انتشار خود در اواخر دهه ۱۳۷۰ و زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی تاکنون چندین بار توقیف شده است که یک مورد آن فروردین ۱۳۸۹ در دولت دوم محمود احمدی‌نژاد رخ داد.

بهار همچنین نخستین روزنامه‌ای است که در دولت حسن روحانی توقیف شده است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG