لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۵۲

امام جمعه موقت تهران: سخنان رئیس‌جمهور نیش‌دار است


کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران

امام جمعه موقت تهران در واکنش به انتقادات اخیر حسن روحانی از قوه قضاییه و رسانه‌های نزدیک به جریانات امنیتی، این سخنان را «نیش‌دار» و حاصل «عصبانیت» خواند.

به گزارش خبرگزاری فارس، کاظم صدیقی در انتهای خطبه‌‎های نماز جمعه این هفته تهران گفت: «آقای رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات مطالبی را گفتند که نیش داشت. از چه کسی دفاع می‌کنید و به چه کسی حمله می‌کنید؟ کسی که در رأس دستگاه اجرایی قرار دارد نباید با مسائل با عصبانیت برخورد کند. نباید نیش‌دار صحبت کند.»

حسن روحانی روز یکشنبه این هفته، ۱۷ آبان در مراسم گشایش نمایشگاه مطبوعات، برخی رسانه‌ها را «پلیس مخفی» خواند و عنوان کرد که این رسانه‌ها حاشیه امنیتی دائمی یافته‌اند و از تنبیه و توقیف و تهدید مصون شده‌اند.

وی همچنین با اشاره‌ای کنایه‌آمیز به قوه قضاییه گفت که «اگر نمک فاسد شود، کار سخت می‌شود».

این سخنان واکنش شدید رئیس قوه قضاییه را به دنبال داشت که آن را «خلاف» و مصداق «افترا» و «تهمت» دانست و اظهار داشت که جملات آقای روحانی در مورد قوه مجریه هم کاربرد دارد و می‌توان گفت که «اگر قوه مجریه فاسد شود، اگر دولت فاسد شود و اگر رئیس‌جمهور فاسد شود کار سخت می‌شود».

اما این پایان ماجرا نبود چنان که روحانی اصول‌گرای دیگری به انتقاد از اظهارات حسن روحانی پرداخت و این بار از تریبون نماز جمعه تهران.

کاظم صدیقی اظهار داشت: «حیف است که رئیس‌جمهور در برابر بیگانگان رعایت ادبیات و همه جوانب را بکند اما در حمله به خودی‌ها، به مؤمنین، متدینین و خدمتگزاران کشور طور دیگری صحبت کند. حیف است آقای رئیس‌جمهور در حصار جریان خاصی قرار گیرد.»

امام جمعه موقت تهران در نهایت تاکید کرده که «این نوع ادبیات در شأن یک رئیس‌جمهور نیست».

دولت حسن روحانی تحت حملات شدید رسانه‌‌ای مانند کیهان قرار دارد که مخالف مذاکرات و توافق هسته‌ای بوده. کیهان در عین حال با انتشار گزارش‌های مداومی از دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی تاکنون مدعی کشف جریان‌های «جاسوسی» و «وابسته به بیگانگان» است که سرنخ آنها به چهره‌های سیاسی و مطبوعاتی منتقد حکومت ایران می‌رسد.

این روزنامه به تازگی نیز در پی اقدام سپاه پاسداران در بازداشت چند تن از فعالان مطبوعاتی به اتهام فراهم آوردن زمینه «نفوذ» آمریکا در ایران، گزارشی منتشر کرد که در آن برخی مسئولان عالی وزارت ارتباطات را به جاسوسی متهم می‌ساخت.

XS
SM
MD
LG