لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۳۲

خامنه‌ای: ایر‌ان‌ستیزی و شیعه‌ستیزی از سیاست‌های قطعی آمریکاست


علی خامنه‌ای در جمع مقامات عالی جمهوری اسلامی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز پنج‌شنبه آمریکا را به «ایران‌ستیزی» و «شیعه‌ستیزی» متهم کرد.

وی روز پنج‌شنبه، ۱۶ اردیبهشت، در دیدار با سفرای برخی از کشورهای اسلامی و مقامات ارشد حکومت جمهوری اسلامی گفت: «امروز اسلام‌ستیزی، ایر‌ان‌ستیزی و شیعه‌ستیزی از سیاست‌های قطعی آمریکا و دولت‌های وابسته به آن است.»

سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت سالروز بعثت پیامبر اسلام انجام شده و او از این جهت جریانات جهان امروز را با دوره صدر اسلام مقایسه کرده است.

به گفته وی، «امروز مهم‌ترین وظیفهٔ امت اسلامی، مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی آمریکا است و جمهوری اسلامی ایران به‌ عنوان پیشتاز جریان بعثت بدون هراس از قدرت‌ها به حرکت خود ادامه خواهد داد».

گزارش مهتاب وحیدی راد در مورد انتقاد شدید خامنه ای از آمریکا
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00
لینک مستقیم

آقای خامنه‌ای سپس اظهار داشت: «اخیراً آمریکایی‌ها اعلام کردند که سیاست ایران در منطقه، موجب تحریم و مقابله با ایران می‌شود؛ یعنی ملت ایران! شما که هوشیار و بصیرید، عقب بکشید تا ما کارمان را بکنیم؛ این جاهلیت است.»

آمریکا بارها ایران را عامل بی‌ثباتی منطقه نامیده، چنان که به‌ تازگی نیز وزیر دفاع ایالات متحده خواستار افزایش همکاری‌های این کشور با کشورهای عرب خلیج فارس در برابر آن دسته از اقدامات ایران شده که به گفته وی «امنیت منطقه را بر هم می‌زند».

آزمایش‌های موشکی اخیر ایران نیز دلیلی برای اعمال تحریم‌های جدیدی از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی شده است، اما آقای خامنه‌ای اساسا آمریکا را به ضدیت با ایران و حتی «شیعه‌ستیزی» متهم می‌سازد.

وی در بخشی دیگر از سخنان روز پنج‌شنبه خود به مسئله ظهور گروه موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش پرداخت و آن را جریانی وابسته به غرب دانست.

او اظهار داشت: «غربی‌ها به ظاهر ائتلاف ضد داعش تشکیل داده‌اند، اما در واقع حامی این جریان هستند و در چارچوب اسلام‌ستیزی، در تبلیغات خود از آنها به عنوان "دولت اسلامی" نام می‌برند تا وجهه اسلام را تخریب کنند.»

«دولت اسلامی» عنوانی است که داعش در زبان عربی خود را با آن می‌نامد.

دامنه فعالیت‌های این گروه فراتر از خاورمیانه رفته و عامل حملات خونینی در پاریس و بروکسل بوده است.

دیدن نظرات (۱۲۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG