لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۰۵:۴۷

مرگ سه سرباز و پلیس ترکیه‌ «به دست پ‌کاکا»


محله سور شهر دیاربکر از دو ماه قبل تحت مقررات ۲۴ ساعته حکومت نظامی قرار دارد

ارتش ترکیه می‌گوید که «شبه‌نظامیان کرد» روز جمعه، ۳۰ بهمن، دو سرباز ترکیه‌ای و یک پلیس را در شهر دیاربکر، واقع در جنوب شرقی این کشور، کشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بیانیه ارتش ترکیه در این باره عنوان می‌کند که شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان، پ‌کاکا، این حمله را در محله سور شهر دیاربکر انجام داده‌اند، منطقه‌ای که از دو ماه قبل تحت مقررات ۲۴ ساعته حکومت نظامی قرار دارد.

این رخداد کمتر از دو روز پس از حمله به اتوبوس حامل کارکنان ارتش ترکیه در آنکارا رخ می‌دهد که به مرگ ۲۸ نفر انجامید.

دولت ترکیه عامل حمله روز چهارشنبه را پ‌کاکا و شبه‌نظامیان کرد سوریه می‌داند و رئیس جمهور این کشور نیز تاکید کرده ارتش ترکیه حملات خود را به شبه‌نظامیان ی‌پ‌گ، یگان‌های مدافع خلق، در سوریه ادامه می‌دهد.

در این حال شهر دیاربکر شرایط ناآرامی را تجربه می‌کند، به‌ طوری که روز پنج‌شنبه نیز شش سرباز ترکیه‌ای در جریان حمله‌ای به خودروی حامل آنان کشته شدند.

از سویی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که ارتش ترکیه حملات خود را به شبه‌نظامیان کرد سوریه در روز پنج‌شنبه ادامه داده و مواضع آنها را در شمال سوریه بمباران کرده است.

پیش از این شورای امنیت سازمان ملل متحد از حملات ترکیه به شبه‌نظامیان کرد سوریه ابراز نگرانی کرده و از آنکارا خواسته بود که به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد.

ترکیه اما تاکید دارد که ی‌پ‌گ سازمانی تروریستی است و حملات خود را به این گروه متوقف نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG