لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۰۵

وبسایت‌های انتخاباتی دعوت از محمد خاتمی فیلتر شدند


در وبسایت آفتاب صبح امید در طول ۸ روز بیش از ۲۰ هزار امضا برای دعوت از محمد خاتمی در انتخابات ثبت شده است
ستاد «آفتاب صبح امید» که با هدف دعوت از محمد خاتمی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه تشکیل شده است، روز پنجشنبه، ۲۹ فروردین، به فیلتر شدن وبسایت‌های خود در ایران اعتراض کرد.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که کارگروه فیلترینگ، وابسته به دولت ایران، صبح امروز، پنج‌شنبه، دو وبسایت‌ اصلی ستاد «افتاب صبح امید» را فیلتر کرد و به این ترتیب دسترسی به آنها را از داخل ایران را دشوار ساخت.

این وبسایت‌ها که کمتر از ۱۰ روز از عمرشان می‌گذرد، اخبار مربوط به دعوت‌ها از محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران را برای حضور در انتخابات پیش روی پوشش می‌دادند و مخاطبان خود را دعوت می‌کردند که صفحه حمایت از نامزدی آقای خاتمی را امضا کنند.

اعضای ستاد «آفتاب صبح امید» در متنی خبری که بر روی وبسایت خود قرار داده‌اند، اقدام دولت در ممنوع ساختن شهروندان داخل ایران به این وبسایت‌ها را عملی «تبعیض‌آمیز» خوانده‌اند که با سخنان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، مبنی بر امکان حضور «همه سلیقه‌ها و جناح‌ها» در انتخابات، در تضاد است.

این ستاد در نهایت تاکید کرده‌ است که علی‌رغم «این تبعیض‌های حکومتی» به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وبسایت «آفتاب صبح امید» به فاصله هشت روز از آغاز فعالیت خود تاکنون توانسته است حدود ۲۴ هزار امضا برای دعوت از محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری جمع کند.

روز سه‌شنبه، ۲۷ فروردین، وبسایت خبری «بازتاب» گزارشی از نظرسنجی جدید «یکی از نهادهای مهم حکومتی» در رابطه با نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد که گویای آن بود محمد خاتمی بیشترین محبوبیت را دارد.

بر اساس این نظرسنجی، ۲۰ درصد پاسخ‌دهندگان، محمد خاتمی را به عنوان «گزینه نخست» خود برای رای دادن در انتخابات در نظر دارند.

نفرات دوم و سوم این نظرسنجی نیز اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ۱۵ درصد رای و محمدباقر قالیباف، شهردار محافظه‌کار تهران با ۱۰ درصد رای هستند.

در هفته‌های اخیر گروه‌ها و چهره‌های سیاسی مختلفی از محمد خاتمی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم دعوت به عمل آورده‌اند، اما او هنوز پاسخی به این دعوت‌ها نداده است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG