لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۲:۰۲

کلمه: محدودیت ارتباطی موسوی و رهنورد تشدید شده است


میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از اسفند سال ۱۳۸۹ در خانه خود زندانی هستند
وب‌سایت کلمه روز جمعه، ۲۰ اردیبهشت، از «تشدید محدودیت‌ها» برای میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران خبر داد.

بر اساس گزارش این وب‌سایت خبری، ماموران امنیتی که از اسفند سال ۱۳۸۹ آقای موسوی و همسر او، خانم رهنورد، را در خانه‌ خود آنها زندانی کرده‌اند، گفته‌اند که امکان دیدار آنها با هیچ یک از اعضای خانواده‌شان به دلیل «کمبود مامور» وجود ندارد.

در ماه‌های اخیر فرزندان آقای موسوی و خانم رهنورد به دلیل مصاحبه‌هایی که با رسانه‌ها درباره پدر و مادر خود انجام داده‌اند از ملاقات با آنها منع شده بودند. اما به‌ نظر می‌رسید که این ممنوعیت شامل دیگر اعضای خانواده نباشد.

اکنون وب‌سایت کلمه می‌نویسد که ماموران امنیتی در واکنش به مادر زهرا رهنورد که خواستار فراهم آوردن امکان ملاقات خانم رهنورد و آقای موسوی با فرزندان‌شان شده است، گفته‌اند که سایر اعضای خانواده هم دیگر نمی‌توانند با آنها ملاقات داشته باشند.

آخرین ملاقات فرزندان موسوی و رهنورد با آنها به آخرین روز اسفند سال ۱۳۹۱ بازمی‌گردد. در طول این مدت آنان تنها توانسته‌اند مکالمه‌ای تلفنی با پدر و مادر خود در آستانه روز مادر داشته باشند که آن هم چنان‌چه کلمه می‌گوید، با دخالت ماموران امنیتی نیمه‌تمام مانده است.

کلمه بی‌خبری طولانی از وضعیت این دو چهره سیاسی را با توجه به وضعیت سلامت آقای موسوی «خطرناک» توصیف کرده است.

میرحسین موسوی سال گذشته به علت نارسایی قلبی تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفت، اما چنان‌چه وب‌سایت کلمه می‌نویسد روند درمان او متوقف شده است.

آقای موسوی به همراه مهدی کروبی دو نامزد اصلاح‌طلب انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بودند که نتیجه آن انتخابات را نپذیرفتند و محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت، را در کنار سپاه پاسداران به تقلب گسترده متهم کردند.

مواضع آقای موسوی و آقای کروبی با حمایت گسترده مردمی مواجه شد که خواهان ابطال انتخابات بودند.
XS
SM
MD
LG