لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۳۰

ترامپ بازرسی پلیس فدرال آمریکا از دفتر وکیلش را محکوم کرد


مایکل کوهن

ماموران پلیس فدرال آمریکا روز ۲۰ فروردین از دفتر مایکل کوهن، وکیل دونالد ترامپ بازرسی کرده و برخی مدارک و اسناد در مورد مسائل مختلف را با خود برده‌اند. یورش اف‌بی‌آی به دفتر آقای کوهن با واکنش شدید رئیس‌جمهوری آمریکا روبه‌رو شده‌است.

ترامپ در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید اقدام اف‌بی‌آی را «ورود با استفاده از زور» به دفتر وکیل خود توصیف کرده و گفته اقدامات رابرت مالر، بازرس ویژه پرونده «دخالت روسیه در انتخابات آمریکا» و تیم او، تصفیه حساب سیاسی است: «این وضعیت شرم‌آور است».

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزوده است این اقدامات «به معنی واقعی، حمله‌ای به کشور ما» و «حمله‌ای به آن‌چیزهایی که ما پای آن‌ها ایستاده‌ایم» است.

اظهارات تازه آقای ترامپ بار دیگر به گمانه‌زنی‌ها در این مورد که او ممکن است به‌دنبال پایان دادن به کار رابرت مالر و تیم او باشد، دامن زده‌است. کاخ سفید تا کنون چندین بار این موضوع را رد کرده‌است.

رابرت مالر، رئیس پیشین پلیس فدرال آمریکا در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳، یعنی زمان ریاست‌جمهوری جرج بوش و باراک اوباما بود. وزارت دادگستری ایالات متحده سال پیش او را به‌عنوان بازرس ویژه برای رسیدگی به اتهام‌های مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ برگزید.

روسیه اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده‌است. ترامپ بارها تاکید کرده هیچ‌گونه تبانی میان ستاد انتخاباتی او و مسکو، در جریان انتخابات، صورت نگرفته‌است.

آدام شیفت، نماینده ارشد حزب دمکرات در کمیته امور اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا، روز دوشنبه گفت پلیس فدرال آمریکا برای بازرسی از دفتر وکیل ترامپ، از مقام قضائی مجوز اخذ کرده بود. به گفته آقای شیفت این رخداد نه یک تصفیه حساب سیاسی، که بر پایه اصول رایج در حکومت قانون صورت گرفته‌است.

بر پایه گزارش اروپای آزاد و رادیو فردا|ت.ت|

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG