لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ تهران ۱۸:۰۱

آتش سوزی در پالایشگاه تهران یک کشته برجای گذاشت


نشت و اشتعال سریع بنزین در یکی از واحدهای پالایشگاه تهران چهارشنبه موجب مرگ یک کارگر و مصدوم شدن یک کارگر دیگر شد.

روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران چهارشنبه ۱۴ خرداد اعلام کرد که در حریق در پالایشگاه تهران یک نفر کشته و یک نفر دیگر مصدوم شده است.

گزارش‌ها حاکی است که در همین روز آتش‌سوزی در فولاد خوزستان روی داده است.

روز گذشته نیز آتش‌سوزی گسترده در واگن‌های قطار مسافربری در اسلامشهر گزارش شد و طی روزهای گذشته گزارشهای مختلفی از آتش‌سوزی جنگلها، مراتع کشور، همچنین پارک چیتگر تهران گزارش شده است.

حمیدرضا جعفری مدیر روابط عمومی پالایشگاه شهید تندگویان تهران چهارشنبه به خبرگزاری ایرنا گفت٬ نشت و اشتعال سریع بنزین در یکی از واحدهای پالایشگاه تهران چهارشنبه موجب مرگ یک کارگر و مصدوم شدن یک کارگر دیگر شد.

وی گفت نشت بنزین و ترکیب آن با اکسیژن محیط موجب اشتعال سریع و غافلگیری کارگران خط تولید پالایشگاه شد.

ایرنا گزارش داده که آتش‌سوزی پالایشگاه مهار شده است.

آبان ماه ۹۶ نیز بر اثر وقوع آتش سوزی در یكی از واحدهای پالایشگاه نفت تهران، ۸ نفر از مهندسان و تكنسین‌های این مجتمع كشته شدند. علت این آتش‌سوزی نیز نشت مواد نفتی اعلام شده بود.

همزمان رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که بخشی از انبارهای شرکت فولاد خوزستان دچار حریق شده است.

خبرگزاری تسنیم در سال ۲۰:۳۰ به وقت تهران از قول ابراهیم قنبری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گزارش داد این آتش سوزی همچنان در بخش‌هایی از انبارهای این شرکت ادامه دارد و ماموران در حال جلوگیری از سرایت آتش به سایر بخش‌های این شرکت هستند.

اما همزمان با انتشار این گزارش، خبرگزاری ایرنا از قول علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گزارش داد که آتش‌سوزی «به موقع» مهار شده است.

وی همچنین گفت هیچ گونه خسارتی به انبارها و سایت صنعتی شرکت فولاد خوزستان در این آتش سوزی نرسیده است.

روز سه‌شنبه نیز رسانه‌های ایران از آتش‌سوزی کسترده واگنهای مسافربری اسلامشهر خبر دادند. مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر به خبرگزاری مهر گفته بود این واگنها فرسوده بوده‌اند.

بر اساس این گزارش ۱۸ واگن دچار حریق شده بودند و علت آن هنوز مشخص نیست.

طی روزهای گذشته گزارشهای متنوعی از آتش‌سوزی‌های گسترده در جنگلها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام و خوزستان منتشر شده است.

رسانه‌های ایران همچنین شامگاه دوشنبه ۱۲ خرداد از آتش‌سوزی گسترده در پارک چیتگر تهران خبر داد‌ند و گفته می‌شود عمدی بوده است.

منابع: ایرنا، تسنیم، مهر، رادیو فردا. ف.ق
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG