لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ تهران ۰۵:۰۸

طوفان فلورنس به سواحل شرقی آمریکا رسید


باد و باران شدید ناشی طوفان سهمگین فلورنس پنجشنبه ۲۲ شهریور سواحل ایالت کارولینای شمالی را در نوردید. در همین حال، مدیر مرکز ملی طوفان آمریکا نسبت به پیامدهای طوفان فلورنس هشدار داده است.

گزارش ها حاکی است که در منطقه ساحلی «اوتر بنک» در جنوب شرقی کارولینای شمالی آب اقیانوس در حال بالا آمدن است و جاری شدن سیل باعث شسته شدن جاده‌ها شده است.

در همین حال، روی کوپر، فرماندار کارولینای شمالی، به ساکنان مناطق ساحلی این ایالت هشدار داده است: این یک طوفان قدرتمند است که می‌تواند بکشد. امروز تهدید به واقعیت بدل شده است.

فرماندار کارولینای شمالی تاکید کرده است: «این طوفان تخریب خواهد کرد و تاثیرات فاجعه بار آن احساس خواهد شد.»

هم اکنون سرعت باد طوفان فلورنس بیش از ۱۶۵ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

مرکز ملی طوفان آمریکا هشدار داده است با نزدیک شدن مرکز طوفان فلورنس به ایالت های کارولینای شمالی و جنوبی در ظهر روز جمعه در مناطق ساحلی کارولینای شمال و جنوبی سطح آب اقیانوس تا چهار متر افزایش خواهد یافت.

مرکز ملی طوفان آمریکا می‌گوید، به رغم کاهش قدرت طوفان فلورنس این طوفان همچنان خطرناک و غیرقابل پیش بینی است.

طوفان فلورنس اینک با کاهش قدرت از طوفانی درجه ۴ به طوفانی درجه ۲ تبدیل شده است.

کن گراهام، مدیر مرکز ملی طوفان آمریکا گفته است: واقعا همه چیز به ابعاد و حجم این طوفان بستگی دارد.هرچه طوفان بزرگتر و کندتر باشد، تهدید و تاثیر آن بیشتر است - و ما این مولفه‌ها را درباره (فلورنس) داریم .

گزارش های حاکی است هم اکنون بیش از ۸۰ هزار در ایالت کارولینای شمالی بدون برق هستند و ۱۲ هزار نفر به مکان‌های امن منتقل شده اند.

با استفاده از گزارش خبرگزاری های فرانسه، رویترز و آسوشیتدپرس؛ خ.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG