لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۳۸

میلیاردرهای سال ۲۰۱۸


جف بزوس بنیان‌گذار وبسایت آمازون در صدر فهرست میلیاردهای جهان قرار دارد

همزمان با افزایش ثروت اشخاص، فاصله بین کشورهای واقعا ثروتمند و کشورهای نسبتا ثروتمند هم افزایش می‌یابد.

امسال دو هزار و ۲۰۸ میلیاردر در فهرست سالانه مجله فوربس قرار گرفته‌اند که بیش از هر سال دیگری است. ثروت تمامی این میلیاردرها روی هم رفته ۹.۱ تریلیون است که به نسبت سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافته است.

ثروت ۲۰ ثروتمند اول جهان روی هم رفته رقم سرسام آور ۱.۲ تریلیون است که تقریبا معادل تولید سالانه اقتصاد مکزیک است. در مجموع این ۲۰ نفر کمتر از یک درصد کل ثروتمندان جهان هستند ولی ثروت آنها روی هم رفته ۱۳ درصد ثروت همه میلیاردرهای جهان است.

در فهرست امسال مجله فوربس میلیاردرهایی از ۷۲ کشور قرار دارند و برای اولین بار یک میلیاردر از مجارستان و زیمبابوه وارد این فهرست شده‌اند.

مجله فوربس امسال تصمیم گرفته ثروت میلیاردرهای عربستان سعودی را بررسی و منتشر نکند. دلیلش ضبط اموال تعدادی ار ثروتمندان پس از بازداشت دویست نفر به دستور ولیعهد عربستان سعودی از جمله چند میلیاردر بود که برخی از آنها حدود سه ماه در هتل مجللی در حصر بودند.

باوجودی که ثروت اکثر میلیاردرها در سال گذشته افزایش یافته ثروت ۱۶ درصد آنها کاهش یافته است. یکی از بازندگان اصلی پرزیدنت دونالد ترامپ است. ثروت او از مارس ۲۰۱۷ تاکنون ۴۰۰ میلیون دلار کاهش یافته و اکنون ۳.۱ میلیارد دلار است. جایگاه او در جدول میلیاردرها نیز به رتبه ۷۶۶ رسیده در حالی که قبلا رتبه ۵۴۴ را در اختیار داشت.

فهرست ده نفره ثروتمند‌ترین میلیاردرهای جهان به این قرار است:

جف بزوس، بیل گیتس، وارن بافت، برنارد آرنولت، مارک زاکربرگ، آمانسیو اورتگا، کارلوس اسلیم، چارلز کوچ، دیوید کوچ و لری الیسون.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG