لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۱:۳۱

حمله جنگنده‌های اسرائیل به اهدافی در غزه پس از زخمی‌شدن چهار سرباز


بخشی از حصار مرزی میان اسرائیل و غزه

ارتش اسرائیل می‌گوید پس از زخمی شدن چهار سرباز آن کشور در انفجاری نزدیک مرز غزه، جنگنده‌های ارتش به اهدافی در کنترل نیروهای حماس حمله کرده‌اند.

انفجاری در ۲۸ بهمن ماه نزدیکی حصار مرزی میان اسرائیل و باریکه غزه، دو سرباز ارتش اسرائیل را شدیدا زخمی کرده‌است. ارتش اسرائیل می‌گوید جراحت سربازان شدید است اما جان آن‌ها در خطر نیست.

بنا بر گزارش‌ها این انفجار و پیامدهای آن، «جدی‌ترین» واقعه از این دست، از سال ۲۰۱۴ به این سو است. باریکه غزه در کنترل گروه حماس قرار دارد.

در بیانیه ارتش اسرائیل گفته شده جنگنده‌های آن «به شش هدف متعلق به گروه حماس در غزه حمله کرده‌اند؛ از جمله به یک تونل ترور در منطقه زیتون و محوطه‌های نظامی در دیر البلح و خان یونس».

زیتون در جنوب‌غربی شهر قدیم غزه قرار دارد. خان یونس در جنوب و دیر البلح، نیز استان و شهری‌ست در مرکز این باریکه.

«وفا»، یک شبکه خبری فلسطینی، نیز گزارش داده‌است که حملاتی به سه نقطه در شرق شهر غزه رخ داده‌است و شماری از خانه‌ها در پی آن آسیب دیده‌اند. اما به گزارش این شبکه خبری کسی آسیبی ندیده‌است. به گزارش «وفا» انفجاری نیز در شرق منطقه التفاح رخ داده‌است.

طی هفته‌های گذشته حملات و درگیری‌های دیگری نیز در باریکه غزه رخ داده‌است. از جمله در آذر ماه که ارتش اسرائیل به چند نقطه حمله هوایی کرد و یک هفته بعد از آن حملات نیز در جریان درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و ارتش اسرائیل در بخش اشغال‌شده کرانه باختری و باریکه غزه ده‌ها نفر زخمی شدند.

برپایه گزارش‌های خبرگزاری فرانسه و خبرگزاری آلمان|ت.ت
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG