لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۵۱

پاسپورت آلمانی در صدر رده بندی جهانی


پس از آلمان، پاسپورت کشورهای سنگاپور، دانمارک، سوئد، فنلاند، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و کره جنوبی با اجازه سفر بدون ویزا به ۱۶۰ کشور جهان در مقام دوم قرار دارند. 

براساس جدول رده بندی موسسه «هنلی» منتشر کرده است، پاسپورت آلمان با اجازه سفر بدون ویزا به ۱۷۷ کشور جهان برای پنجمین سال پیاپی در رتبه اول قرار دارد.

رده بندی اعتبار بین المللی پاسپورت‌های کشورهای مختلف هر سال توسط موسسه «هنلی» و براساس تعداد کشورهایی که دارندگان هر پاسپورت بدون اخذ ویزا می‌توانند به آن‌ها سفر کنند تنظیم می‌شود. این رده بندی براساس اطلاعات اختصاصی جامعه بین المللی حمل و نقل هوایی که جامع‌ترین اطلاعات مربوط به مسافرت را دارد و همینطور بررسی‌های خود موسسه هنلی تنظیم می‌شود.

با استفاده از اطلاعات و جدول رده بندی موسسه «هنلی» می‌توان امکان سفر بدون دردسر به نقاط مختلف جهان را دریافت و درعین حال با کسب تابعیت و اخذ پاسپورت کشورهای معتبر بر آزادی مسافرت در سطح جهان افزود. جدول رده بندی اعتبار پاسپورت‌ها که هر سال توسط موسسه «هنلی» منتشر می‌شود و جدول رده بندی اعتبار تابعیت که موسسه کوچنوف منتشر می‌کند مبنای بین المللی تشخیص اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف جهان هستند.

طبق این رده بندی برای سال ۲۰۱۸، ایران در رتبه ۹۶ جهان قرار دارد و شهروندان این کشور اجازه سفر بدون ویزا به ۳۸ کشور را دارند.

پس از آلمان، پاسپورت کشورهای سنگاپور، دانمارک، سوئد، فنلاند، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و کره جنوبی با اجازه سفر بدون ویزا به ۱۶۰ کشور جهان در مقام دوم قرار دارند.

پاسپورت کشورهای لوکزامبورگ، هلند، بلژیک، اتریش، نروژ، پرتقال، ژاپن و بریتانیا با اجازه سفر بدون ویزا به ۱۵۹ کشور در مقام سوم هستند.

پاسپورت‌های آمریکایی و کانادایی با اجازه سفر بدون ویزا به ۱۵۸ کشور در رتبه چهارم قرار دارند.

پاسپورت پاکستانی با اجازه سفر بدون ویزا به ۳۰ کشور در رتبه ۱۰۰ و پاسپورت افغانی با اجازه سفر بدون ویزا به ۲۴ کشور در رتبه ۱۰۴ قرار دارند. این پاسپورت‌ها در جدولی که توسط موسسه هنلی منتشر شده از نظر اعتبار در پایین‌ترین رده‌ها هستند.

پاسپورت روسیه با اجازه سفر بدون ویزا به ۱۰۹ کشور در رتبه ۴۱ و پاسپورت ترکیه با اجازه سفر بدون ویزا به ۱۰۸ کشور در رتبه ۴۲ قرار دارند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG